Tekil Mesaj gösterimi
Alt 27 Ocak 2015, 18:46   #1
Desmont
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Ders ortasında yaşandı! Öğrenciler kriz geçirdi

Adana'da, kuruluş amacı dışında faaliyet gösterdiği ileri sürülen bireysel eğitim merkezi Valilik kararı ile kapatılınca, ders saatinde dışarı çıkartılan öğrencilerinden 3'ü sinir krizi geçirdi

Adana Valiliği, Milli Eğitim Bakanlığı'nın özel eğitim kurumları yönetmeliğine aykırı olarak faaliyet gösterdiği ileri sürülen 18 bireysel eğitim ve etüt merkezini kapattı. İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı görevliler, polis ekipleri ile birlikte Güzelyalı Mahallesi'ndeki Sonsuz Bireysel Eğitim Merkezi'ne baskın düzenledi.

Ders sırasında kuruma giren görevliler, üniversiteye hazırlanan ve deneme sınavındaki öğrencileri dışarı çıkarmak istedi. Eğitim merkezini terk etmek istemeyen öğrenci ve öğretmenler ile polis arasında arbede yaşandı. Yaklaşık 130 öğrenci ve 13 öğretmenin görev yaptığı Sonsuz Bireysel Eğitim Merkezi'nden dışarı çıkartılarak kapısı mühürlendi.

'YIL SONU BEKLENSEYDİ'

Eğitim merkezinin kapatıldığını haber alarak destek amacıyla olay yerine gelen veliler, "Yıl ortasında çocuklarımız dışarı atıldı. Bu öğrenciler üniversite sınavına girecek. Bu moralle nasıl başarılı olabilirler. Madem kapatılacaktı, yıl sonuna kadar beklenmesi gerekirdi" diyerek tepki gösterdi.

Apar topar çıkartıldıkları bireysel eğitim merkezi önünde toplanan bazı öğrenciler gözyaşı döktü. Sinir krizi geçiren 3 öğrenci baygınlık geçirdi. Öğrenciler olay yerine çağrılan ambulansla Adana Devlet Hastanesi'ne götürüldü.

Öğrenciler bir süre bekledikten sonra etüt merkezinden ayrıldı.

DHA

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları sohbet odaları Benimmekan Mobil Sohbet