Tekil Mesaj gösterimi
Alt 08 Şubat 2015, 19:29   #11
saywhat
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: !Nerden TCL Varmı ?

json paketi bulunamamış yani tcllib kurulu değil. .. O Arjantin'lide de yoktu ben kurdurdum :

Kod:   Kodu kopyalamak için üzerine çift tıklayın!
git clone https://github.com/tcltk/tcllib.git && cd tcllib && ./configure --prefix=/kurulacak/yer && make install

(root aldıktan sonra) normal --prefix seçeneği olmadan ./configure komutunda usr/local/lib/tcllib şeklinde ( en azından debian wheezy 64bit'te böyle) kurulur. --prefix... seçeneğiyle kurulum yerini kendiniz seçmeniz sizin kullandığınız distro* OS'ta dizinler daha farklı yapıda olabilir (maalesef ki hepsinde aynı olmuyor.) bu nedenlede illa göstermeniz gerekebilir.(şuraya kur diye)

tcllib kurulduktan sonra ,botunuzu yeniden derlemeniz/kurmanız gerekir ki değişiklikleri görebilsin (kurulmuş tcllib vs ..)

yada son birkaç yıl içinde ben bunlardan tonla* yazdım.. hepsini bulmam saat alır botların içi kalabalık ve herne isimle içlerine attığımı yada nereye koyduğumu hatırlamıyorum. bazılarının üstünden çok zaman geçti ...

bulabildiklerim bunlar .seçin beğenin ...
-> [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] -> [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] -> [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] -> [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] -> [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

en az bir bukadar daha vardı ama kimbilir nereye attım...yada ne isimle kaydettim...

bunların çoğunu burada paylaşmamıştım,niyetimde yoktu doğrusu.. sadece bir günlüğüne orada olacaklar. daha da yok...

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları reklam ver Benimmekan Mobil Sohbet