Tekil Mesaj gösterimi
Alt 06 Nisan 2015, 19:11   #2
Sky-Dancer
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: Localhost Unreal Irc server kurma Hata ?

Laqinta Nickli Üyeden Alıntı
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
S.a arkadaşlar localhosta irc server kurdumda ben onu no-ip ipine kurmak sitiyorum nasıl yapabilirim.

192.168.100.1 olan ipleri no-ip.biz yabtımda

/server no-ip.biz yabınca baglantı kurulamadı diyor.

Modemden portta actım 6667 nerde yanlıs yabıyorum .

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
burdaki 2. sayfadaki ilk postuma bakarsanız; burda özet bir anlatım var. şu an buradaki olası hatalarınız;
192.168.100.1 nasıl bir aygıttan listen edilen ip'dir? eğer bilgisayarınızdaki bir sanal sunucu ise bu ip, sanal sunucudan fiziksel bir ip almanız gerekiyor. (tabi modemden de bu şekilde ayarlanmış olabilir), veya 192.168.1.100 olabilir mi acaba o ip adresi ?

ipnizin 192.168.1.100 olduğunu farzederek yazıyorum; normalde bu sizin YERELDEKİ ip adresinizdir. yani (W)LAN gibi yerel bir ağ üzerinden haberleşmenizi sağlayan ip adresinizdir. internet ip adresiniz farklıdır. Modeminizde NAT (Port Yönlendirme) yapmanız gerekmektedir. port yönlendirmesini yaptıktan sonra, whatismyipaddress.com whatismyip.com gibi bir siteden DIŞ ip adresinizi bulup, o ip adresini kullandıracaksınız dış bağlantılar için. siz yine yerel ip adresini kullanmaya devam edeceksiniz...

Aslında buradaki mantık şudur; internet aslında modeminize gelir ve modem router özelliği gösterip (protokol değişimi yapıp), adsl sinyallerini yereldeki ethernet cihazlarınıza yönlendirir... Bu yönlendirme aşamasında da dıştan bizim kontrolümüz dışında (server özelliği gösteren) bir porta bağlanmaya çalıştığı zaman NAT ayarlarına bakar, eğer girilmeye çalışan port için belirlenen bir yerel ip adresi var ise bu yerel ip adresine bağlanmaya çalışır...

Şöyle bir örnek verecek olursak; internet cafe düşünün, 40 PC var. ama giren herkes dışa açık tek ip adresini kullanır (tabi tek modem olduğunu farzediyorum genelde olduğu gibi). şimdi biz bu 40 bilgisayarın bağlı olduğu modemin ip adresinde 6667 portuna girmeye çalıştığımız zaman sizce bu 40 bilgisayardan hangisine bağlanacaktır?
Cevap : NAT yönlendirme yapılmazsa hiç birine, çünkü modem yereldeki hangi bilgisayara ne şekilde veri gönderileceğini NAT ayarı yapılmamışsa bilemez.

Googledan da modem port açma , NAT yönlendirme gibi aramalar ile NAT ı nasıl ayarlayacağınızı öğrenebilirsiniz.

iyi Çalışmalar...

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları sohbet odaları Benimmekan Mobil Sohbet