Tekil Mesaj gösterimi
Alt 09 Nisan 2015, 14:24   #133
KuL
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: Harf sayısı belirtme yardım

mys_35 Nickli Üyeden Alıntı
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
on $*:text:/(\S)(\1+)/S:#deney:msg # $qt($nick) Tekrar Yaptınız Tekrar edilen karakter: $qt($left($regml(2),1)) Tekrar Sayısı $qt($len($regml(2)))

burda harf sayısını nasıl yükseltebilirim mesela 5 tane aynı harf yazılırsa uyarmasın 6 cısında uyarsın

<Nickiniz> sssss
<Nickiniz> ssssss
<BiLinmeyeN> "Nickiniz" Tekrar Yaptınız Tekrar edilen karakter: "s" Tekrar Sayısı "6"

'' şeklinde degilde [ ] bu şekil içinde olsun yardım edecekler için şimdiden teşekürler yarım degil tam kod istiyorum

Yanlis anlamani istemem, ama 2009 da bile mirc scripting kategorisine konu acip acemiyim ben henüz bilmiyorum diye Yardim isteyen birisisin. Aradan 6 Yil gecmis, halen birseyi bile aramaya tenezül etmiyor gibisiniz. Bu Konudada zaten ne kadar cok Hazir Kod istediginizi beli etmistiniz.

mys_35 Nickli Üyeden Alıntı
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
yardım edecekler için şimdiden teşekürler yarım degil tam kod istiyorum

Öncelikle Kod paylasirken bunu Code Tag i icinde paylasinki, daha kolay okunabilsin.

Koda bir bakalim:

Kod:   Kodu kopyalamak için üzerine çift tıklayın!
on $*:text:/(\S)(\1+)/S:#deney:msg # $qt($nick) Tekrar Yaptınız Tekrar edilen karakter: $qt($left($regml(2),1)) Tekrar Sayısı $qt($len($regml(2)))

Bak mesela ilk Nicki yaziyor $qt($nick) , sonra Tekrar edilen Karakteri yaziyor: $qt($left($regml(2),1)) , ve son olarakda $qt($len($regml(2)))

Bunlarin hepsinin Ortak Yönü nedir ?

$qt Kismi hepsinde geciyor, ve Google Amcaya $qt Identifier in ne oldugunu sorarsak, bize bir Veriyi bir Degeri Tirnak icine almak ("kelime") oldugunu söylüyor.

Yani onlari kaldirirsak Tirnaklar (") gider.

Mesela Simdi Tirnaklari götürdük, onun yerine ama sen [kelime] istiyorsun. Ozaman $+ ile birlestiriyoruz, mesela Nick Kisminin etrafina [ ] yapmak istiyorsak.

Ozaman $+([,$nick,]) yapiyoruz, yani $+(eklemek istedigim isaretler , deger , eklemek istedigim isaretler) seklinde.

Böylece "nick" kismini [nick] olarak degismis olduk.

Ve geldik Limit Konusuna. Kodda söyle bir sey geciyor zaten:

Tekrar Sayısı $qt($len($regml(2)))

yani $len($regml(2)) tekrar edilen Sayiyi veriyor bize. Bizde bunu kullanarak basit bir if kosulu koyup eger o sayi 5 yi geciyorsa ozaman calis deriz.

if $len($regml(2)) >= 5

ile Limitimizi koymus oluyoruz.

on $*:text:/(\S)(\1+)/S:#kanal: if $len($regml(2)) >= 5 { msg # $+([,$nick,]) Tekrar Yaptiniz Tekrar edilen karakter: $+([,$left($regml(2),1),]) Tekrar Sayisi $+([,$len($regml(2)),]) }

Bu sekildede Feragat Hocaminizin verdigi Kodu istedigin Sekile getirmis oluyorsun.

Ne kadar üstdeki anlatimlarimi oku, yada okuma sana kalmis birsey Kardesim. Ben kendimi gelistirmek icin Yardimda bulunuyorum. Ama sende biryerlerden baslasan kötü olmazdi, en azindan kücük sorunlarin oldugunda yada birsey yapmak istediginde nasil yapabilecegini bilirsin. Hatan olursada sorarsin ve Hatalarindan ögrenirsin.

Kolay Gelsin.

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları reklam ver Benimmekan Mobil Sohbet