Tekil Mesaj gösterimi
Alt 18 Mayıs 2015, 15:10   #6
Melodram
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: Mevsimlik işçilerde aşk göçü.

Samimi olmam gerekirse bunları milattan önce birini sevdiğim zaman ben de pek uygulamamıştım @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...], yani böyle üst seviyede kıskanç, bir başkasının hayatını zehir eden biri değildim ama ilişkiler üzerine de bu kadar düşünüp, doğruyu yanlışı ayırt etme gereği duymamıştım, belki böyle bir şeye bile gerek yok. Bunları çok düşündükçe, olayın asıl güzelliğinden uzaklaşıldığı da oluyor ama bir yandan daha mantıklı hareket edildiği de kesin. Değişimi fark ettiğimiz için, değişip daha farklı bakabildiğimiz için şanslıyız, yakın zamanda seversek bunu daha net anlarız.
İşte bunlardan şikayet edip aslında bunlara kendimizin sebep olduğunu anlamak da başka bir konu, güzel konu. Etrafımda duyuyorum bazen kızlardan ''Ay sevgilim bana yasaklar koysun, her şey onun elinde olsun'' tarzı cümleler. Burada hata kızda, baştan böyle bir istekte bulunuyor ama bunları yapan birini sevdiğinde bu sefer de o tavırlarından sıkılıp mutsuzluğunu ilan ediyor. İyi de sen bunu istiyordun? Sevmeyi direkt yasaklar, kısıtlamalar üzerine kurmaya çalışıyoruz. Sen kendi sınırlarını kendin belirlemedikçe, bir başkası da gelir dilediği gibi seni kısıtlar sonra da birbirinize küfürler edersiniz olay kapanır. Önce kendimizi tanımamız, mantığımızı oturtmamız lazım, aşk da mantık olmaz diye bir yok diyorlar ya, aşkın kendi içinde mantık olmaz diyelim ama insanın içinde mantık olabilir dimi? Mantıklı hareket ederken de pekala aşık olup mutlu olabiliriz, hatta daha mutlu olabiliriz ama işte bunu bir başkasından duyarak değil, kendimiz yaşayarak anlayabiliriz sanırım. Mutlu olmak mutsuz olmaktan daha kolay aslında ama biz mutlu olduğumuz şeylerin aslında mutsuzluk olduğunu geç algıladığımız için, sonunda hep zararlı çıkıp net şekilde mutsuz oluyoruz. Ülkede her şey gibi insan ilişkileri de belli bir düzeyde gelişmeli ki, sevmenin ne demek olduğunu keşfedelim, bir gün keşfederiz herhalde doğru olanı. Teşekkür ederim yorumun için.

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları reklam ver Benimmekan Mobil Sohbet