Tekil Mesaj gösterimi
Alt 08 Kasım 2015, 18:09   #3
muptelasiyim
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: Baş Dönmesi - Vertigonun Nedenleri

Violent Nickli Üyeden Alıntı
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
Rabbim kimseye yaşatmasın yaşayan bir insan olarak bu hastalıktan çok çektim. Başım dönüyordu ama sebebini bulamıyorlardı. Yaptırmadığım test kalmadı. Baş dönmesi, mide bulantisi ve denge sorunu yaşıyorsunuz. Son zamanlarda kapının kolunu bile bulamiyordum. Sonunda kulakta dengeyi sağlayan kristaller var benim onlardan birinin kayması sonucunda vertigo hastalığıyla tanıştım. İlaçlarla düzeldi ama hep dikkat etmeniz gerekiyor artık yoksa tekrar nüksedebiliyor.

Kulak Burun Boğaz Poliklinik servisinde çalışırken ilk kez orada tanıdım bu hastalığı tedavisi ise ilaç felan değil asla da geçirmez. Doktor un yaptıracağı manevra ile kristalleri yerine getirmesini saglamasıyla oluyor , tabi bu süre içerisinde kişinin ani hareketlerden kaçıp yavaş ve daha dikkatli olması gerekiyor. He bir de dip not olarak düşeyim bu uygulamalar esnasında unutmyacağım birşeyde şu dur . Başınız dönüyor ise gözlerini kapatmayın zira bu başınızın dönmesi geçmeyecektir tam tersi gözlerinizi açık tutup baş hizasında bir noktaya bakmanız halinde bir kaç dakika sonra geçicektir. Sevgili @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] e de ayrıca geçmiş olsun diyorum.

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları reklam ver Benimmekan Mobil Sohbet