Konu: Coder Nedir?
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 14 Aralık 2015, 18:56   #24
Goemon
Guest
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: Coder Nedir?

@[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] öncelikle bana her ne kadar hak verdiğini düşünsemde ve doğru düşüncelerimin içinde yanlış olarak gördüklerinide kabul ediyorum lakin sen zaten açıklamışsın konunun gidişatı değişmesin diyerekten çok fazla yorum yapmıycam çünkü benim konuyu açmamla kapattırmamdaki bir kaç sebebiyet vardı şimdi siz meselenin iç yüzünü yada dış yüzünü bilmediğiniz için bir şey diyemem vede kimse diyemez.

konuyu en çok açmamdaki etkenlerden biri şuydu herkes ben coderim diyor herkes coderse kardeşim çıkın meydana sorsunlar bir soru kim cvp verebiliyorsa kim doğru ve mantıksal sonuç olarak kod yada program neyse yani doğrusunu mantıkça veriyorsa sonuç budur diyorsa ona coder diyelim şimdi burdaki eski hocalarımla biz kendimizi bir tutmuyoruz misal ben kendi şahsıma söyliyim geç başladım bu kodlama işine lakin kimseye coderim demedim üç beştane adama alay konusu oldum coder lik iki kod yazmakla olmuyor demek istediğim buydu coderlik emek ister paylaşım ister yardımlaşma ister plan proje ister yani eskiden açılan konularla şimdi paylaşımlara bakın bi artık code yazmak yada program yazmak almış başını gitmiş herkesin kendine göre plan ve projesi var ama lakin kimisi ismi cismi olmayanlara coder diyor sen emek veriyorsun adam o kodu alıp başkasının ismini yazıyor ben coderim diyor ben bunlara kızıyorum.yani meselenin özü birilerinde rank var diğerlerinde yok biri hak etmiş diğeri hak etmeyi bekliyor diğeride emek hırsızı ama şu var

Kod:   Kodu kopyalamak için üzerine çift tıklayın!
* @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] "Diyorduki En İyi Coder Meydan Okuma da Belli Olur, Sorulan Sorulara En Kısa Kodu Yazıp, ve Yazdığı Koda En Hızlı İşlevi Yani Sonucu Verdirte Bilene Coder Derim Diyordu." Yorum kısmen doğru, hatalı olan kısmı şu, eğer bu coder, hız için, hatasızlıktan ödün veriyorsa, bunları göz ardı ediyorsa, coder olamaz zaten... Kontrollü kod yazımı her zaman daha iyidir. Misalen, ben size x bir algoritmada, y bir veri geldiğinde, bilinen en hızlı algoritmayı yazsam, fakat veri değiştiği anda hata verirse, bu beni coder yapar mı? Bence yapmaz

L4roXyL hocanın bana dediği söz ister doğru ister yanlış olsun yani ne olursa olsun benim için çok önemli bir cevaptı çünkü sizde zaten doğruyu kabul edip yanlış gördüğünüz kısmı anlatmışsınız aslında benimde anlatmak istediklerimden geçen düşünceyi yada fikrinizi anlatmışsınız.

Benim demek istediğim açıkca diyorum kimse alınmasın kimsede ayrı bir moda bağlayıpda laf sokmasın herkes coder değildir herkes kod yaza bilir program yaza bilir edit yapa bilir emek hırsızlığı yapa bilir yada rankları olabilir yada olmuyada bilir ama diyorumki bir insanda coder vasfı varsa emeklerini döker projesini döker planlarını döker yaptıklarını söyler paylaşımlarını söyler derslerini söyler ismi cismi tanınır bilinir bilindiği gibide o kişi gerçekten bilgili olur ben ona coder derim bu benim kendi şahsi görüşüm yani dünkü dedeyle bugünkü bebeyi kimse bir kıyaslamasın.

not: ben coderim diyenler buyursunlar coderim demeye devam etsinler
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.

O Kişiler Kendilerini biliyor Lakin Yine Diyorum içim rahat çok şükür kimseye coderim demedim ama plan ve projelerim vardı belki kendim içinde olsa birşeyler yapıp paylaşmaktı amacım ondanda vazgeçtim.biri çıkar mırc coder ney der diğeri çıkar irc coder ney der diğer biri daha çıkar mirc script coder ney der geçende irc scripting nedir sorusunu gördüm almışız başımızı gidiyoruz halbusuki cevaplar gayet ortada ben yine kendi düşüncelerimi yazdım hatta benim konumla bu konuyu birleştirirseniz sevinirim enazından konu devam etmiş olur?

kapatmamdaki amaçda bana ben codermişim gibi laf vuranlara gereken cevabımı vermekti sağolsunlar varolsunlar.

bundan sonraki vereceğim cvplarda alay konusu olur gerek yok kısacası polemiğe!!!

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları reklam ver Benimmekan Mobil Sohbet