Tekil Mesaj gösterimi
Alt 11 Ocak 2016, 00:22   #2
glu
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: Işid ve Düşündürdükleri - blazeofglory

Ben İslam dinin en az yozlaşan din olduğu safsatasına inanmıyorum. Hep diyoruz ya tek değişmeyen kutsal kitap Kuran ve tek değişmeyen din İslam. Evet Kuran-ı Kerim kısmına diyeceğim yok ama tek değişmeyen din İslam demek biraz hayal ürünü. Yazının son kısmında belirttiğin üzre aynı kaynaktan çıkan 1 cani ve 1 can. Şuan Orta Doğu İslamı %100 Arap İslamı. Yani İslamdan öte başka bir din gibi. Biraz İslam, biraz cahiliye devri gelenekleri ve biraz da Arap gelenekleriyle yoğrulmuş bir din Arap dini. Maalesef bu dinin Türkiye'de de alıcısı çok. Bu Kuranı Türkçesinden az okumaktan geliyor. Bundan birkaç yıl evvel biriyle bu konuda uzun uzun tartışmıştım. Kuran kesinlikle ama kesinlikle Arapçadan başka bir dilde okunmazmış. Tamam ifadeler tam manasıyla karşılanmayabilir ama şunu da bilmek gerek hiçbir dilden yapılan çeviriler %100 uyuşmaz. Ha Kuran hassastır evet içeriği de hassastır ancak ben anlama aykırı düşecek bir çeviri yapılacağını sanmıyorum. Kendi dinimizi kendi dilimizde yaşayamıyoruz ve kutsal kitabımızı bile anlamak için araya aracı sokuyoruz. İslamda bu denli farklı kolların olması aracılar yüzündendir. Kimi işgüzarlar "peygamber de aracıydı hede hödö" diye atlamadan belirteyim benim bahsettiklerim din tüccarı olanlar. Bugün Türkiyede de çok fazla olan bu tüccarlar. Türkler İslam'ı Araplardan daha iyi anlayan ve yaşayan bir milletken -İlk Müslüman Türklerden bahsediyorum- Selçuklu ve Osmanlıyla Müslümanlığı bırakıp Arap dinine yönelmişler.

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları tatlim sohbet Mobil Chat