Tekil Mesaj gösterimi
Alt 11 Ocak 2016, 01:21   #5
esekherif
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: Işid ve Düşündürdükleri - blazeofglory

"Din halkın afyonudur" Karl Marx'ın çok klişe bir sözü olsada gerçekten derinlemesine incelediğimizde bu böyledir . İslam Din'i içinde geçerlidir denilebilir. Batılı aydınlarımız tarafından çok entelize edilen budizm ve pağanizim de bunlara örneklerle doludur. Seküler inançlar ; şu için en iyisi bu ne yapalım diyerek insanları hukuk adı altında kendi icat ettikleri din ile cezalandırıyorlar.

Yukarıda İslam dini içinde geçerli denilebilirdeki kastım elbette insanların neye? hangi Tanrı'ya? hangi kitaba? inandıklarını bilmemesinden kaynaklıkdır. Az çok itikadi kitaplar karıştırmış bir arkaşaınız olarak şunları söyleyebilirim. Kuran okumak gerçekten zordur arkadaşlar. Bu salt freud psikoloji çalışması gibi değildir. Ayetlerin indirilme sebepleri , o ayetleri tefsir etmek ve en zoru fıkhi hükümler çıkarmak oldukça zordur. Henüz islam dünyası dediğimiz kitleler inanç konusunda bile bir çok noktada ayrışma göstermektedir. Şia , vahhabi, selefi, ehli sünnet bunlar bile kendi aralarında bir çok konuda ayrışmaktadırlar.

Binanaleyh , İslam dini çağın imam Gazzalisini bulmalı ve yeniden yorumlamalıdır. Bu yorumlamayı iznik konsili gibi yeni bir din çıkartalım anlamında söylemiyorum.

--IRCForumlari.NET ; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:21 -->-> Daha önceki mesaj 01:03 --

Bu arada Kur-an-ı Kerim hiçbir dile, hatta Arapça'ya bile tercüme edilemez.
Herhangi bir şiirin bile, tam tercümesine imkan yoktur. Ancak izah edilebilir. Kur’an-ı kerimin manası tercümeden anlaşılmaz. Bir Ayetin manasını anlamak demek, Allah'ın ne demek istediğini anlamak demektir.

Sevgili @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] Kur-an'da '' Biz Kur-an'ı Arapça indirdik'' ayeti vardır. Anlayabilmekten kastın ne olduğunu bilmek için filelog değiliz elbette. Lakin Dünya'da en az dejenere olan dil arapça, çince v.s diye okuduğumu biliyorum.

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları tatlim sohbet Mobil Chat