Tekil Mesaj gösterimi
Alt 17 Ocak 2016, 21:03   #2
YouMyCure
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: Yazı tipi: Harfler arasında boşluk

LavdegoN Nickli Üyeden Alıntı
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
Merhaba, ben yazdığım kelimelerdeki harflerin arasında boşluk bırakacak bir yazı tipi kodu kullanmak istiyorum.

Örnegin: "Bugün sinemaya gideceğim" cümlesini "B u g ü n (4 boşluk) S i n e m a y a (4 boşluk) G i d e c e ğ i m" seklinde değişterecek bir kod mümkün mü? ve kod bunu yaparken kelimeler arasındaki boşlukları da 4 boşluk olarak degistirmeli ki kelimeler birbirine girmeden anlaşılabilir şekilde okunabilsin. Yani 1 boşluk, 4 boşluk olarak dönüşsün.

İyi forumlar..

Kod:   Kodu kopyalamak için üzerine çift tıklayın!
alias _replet { return $replace($1-,a,$+(a,$chr(32)),b,$+(b,$chr(32)),c,$+(c,$chr(32)),d,$+(d,$chr(32)),e,$+(e,$chr(32)),f,$+(f,$chr(32)),g,$+(g,$chr(32)),ç,$+(ç,$chr(32)),ğ,$+(ğ,$chr(32)),h,$+(h,$chr(32)),ı,$+(ı,$chr(32)),i,$+(i,$chr(32)),j,$+(j,$chr(32)),k,$+(k,$chr(32)),l,$+(l,$chr(32)),m,$+(m,$chr(32)),n,$+(n,$chr(32)),o,$+(o,$chr(32)),ö,$+(ö,$chr(32)),p,$+(p,$chr(32)),r,$+(r,$chr(32)),s,$+(s,$chr(32)),ş,$+(ş,$chr(32)),t,$+(t,$chr(32)),u,$+(u,$chr(32)),ü,$+(ü,$chr(32)),v,$+(v,$chr(32)),y,$+(y,$chr(32)),z,$+(z,$chr(32)),x,$+(x,$chr(32)),w,$+(w,$chr(32)),q,$+(q,$chr(32))) } on *:input:*: { msg $active $_replet($1-) halt }

bu kodla her half arasına boşluk koyabilirsin ancak her kelime arasına 4 karakter boşluk koyamazsın çünkü kodda her karakter arasına 1 boşluk koyyor yanı manuel olarak 4 karakter boşluk bıraktıgındada tek karakter yapıyor. ben onu yapamadım yapan olursa paylaşır zaten

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları reklam ver Benimmekan Mobil Sohbet