Tekil Mesaj gösterimi
Alt 10 Mart 2016, 19:23   #1
Kaf_Dağı
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Allah'ı tanımak için yaratılan insana Allah

Allah'ı tanımak için yaratılan insana Allah, zaten aklı vermek durumuda değil mi? Akıl için neden şükredeyim?
İnsan bu dünyaya Allah'ı tanımak ve ibadet için gönderildiğine inanıyorum. İnsanın da Allah'ı tanımak için akla ihtiyacı olduğuna göre, Allah aklı zaten insana vermeliydi. Akıl için Allah'a neden şükretmeliyim? Eğer akıl olmasaydı, Allah'ı zaten bulamazdım, bu yüzden yaratılmamızın bir anlamı olmazdı. Ne dersiniz?

İnsanın Allah'ı tanımak için akla ihtiyacı olduğuna göre, Allah aklı zaten insana vermeliydi. Akıl için Allah'a neden şükretmeliyim? Eğer akıl olmasaydı, Allah'ı zaten bulamazdım, bu yüzden yaratılmamızın bir anlamı olmazdı. Ne dersiniz?
Yazar: Sorularla Risale, 23-9-2010

Sizin sorunuza bir kaç soru ile cevap vermek istiyoruz.

1. Allah, sizi insan olarak yaratmak zorunda mıydı ki, aklı da vermek zorunda olsun?

2. Bir insan değil de, bir taş, bir hayvan olma ihtimalimiz de yok muydu?

3. Allah'ın, bizim onu tanımamıza ihtiyacı mı var?

4. İnsan olduğu halde, aklı olmayanlar yok mu?

5. Allah elinizden aklınızı alsa, memnun olur musunuz? Zaten benim ihtiyacım yoktu, sizi tanımak için kullanıyordum, bana lazım değildi, diyebilir misiniz?

6. Allah'ın verdiği aklı, gerçekten Allah'ı tanımak için kullanıyor musunuz?

7. Para kazanmak, okuyup makam sahibi olmak, hakkınızda hayati kararları vermek için, kimin aklını kullanıyorsunuz?

8. Allah'ın, kendisini tanımak için verdiği aklı, ona şükretmemek için kullandığınız anlaşılmıyor mu?

9. Bütün insanlar akıllarını yalnızca Allahı tanıma da mı kullanıyorlar?

10. Bu kadar medeniyet, teknoloji ve maddi terakki acaba ne sayesinde gerçekleşti ki, biz daha rahat bir hayat yaşıyoruz?

Kullanıcı imzalarındaki bağlantı ve resimleri görebilmek için en az 20 mesaja sahip olmanız gerekir ya da üye girişi yapmanız gerekir.

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları sohbet odaları Benimmekan Mobil Sohbet