Tekil Mesaj gösterimi
Alt 13 Mart 2016, 22:37   #9
Askeribo
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: Aynı dosyada birden fazla on *:join:#:{ eventi nasıl çalışır

SuLh Nickli Üyeden Alıntı
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
Eğer aliaslarda group kullanımı yaptıysan, bu join eventinde sıkıntı olacaktır. Bunun için $group tanımlayıcısını kullanman gerekebilir. Veya join eventini de #group içine alman gerekir.

Aynı zamanda aliaslar $nick tanımlayıcısını tanımayacaktır. $nick tanımlayıcısı sadece -senin koduna göre- JOIN eventinin içinde geçerlidir. Bunun için ya Aliasda $1 tanımlayıcısı kullanacaksın, ya da join eventi içerisinde $nick tanımlayıcısını SET ile değişkene sabitleyeceksin.

Merhaba SuLh;
Evet aliaslarda group kullanımı yaptım, aliasın devamında gelen remoteyi aktif veya deaktif etmek için.
Join eventini group içine alırsam grouplardan 2 tanasinin açık oLması haLinde iLk baştaki join eventi harekete geçiyor sadece, diğerleri hareke geçmiyor. Neden illa sadece bir dosyada toplamak istediğime gelince aynı koruma veya bilgilendirme remotelerini farklı addonlarda kullanıyor olmamdır. join eventi ile başlayıp 2 satırlık remotelere tek tek dosya açmaktansa hepsini bir dosyada halletmek istiyorum. GünLerdir uğraşıyorum herşeyi denedim olmuyor bir türLü takıntıLı biri oLduğum içinde bu işi çözmeden rahata kavuşmam söz konusu oLmicak.

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları tatlim sohbet Mobil Chat