Tekil Mesaj gösterimi
Alt 09 Mayıs 2016, 18:49   #33
IrCbaStarD
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: Aynı dosyada birden fazla on *:join:#:{ eventi nasıl çalışır

Askeribo Nickli Üyeden Alıntı
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
Hocam sizin önerdiğiniz yoL çok doLambaçLı bir yoL, çünki kanaLLarda sürekLi Nick Listesi değişeceği için join, part, nick değişimi kicki, user modesi vs. bunLarı göz önünde buLundurduğun zaman script yine kasacak. Benim gayem bu sock scripti kasmasın çok daha hızLı oLsun diye böyLe bir çaLışma yapmak istememdir. VaLLa bu işLerden sizLerin kadar biLgim oLmasada baya bi yoL kat ettim, Forumdaki konuLarı inceLedim, deneme yanıLma yöntemiyLe kendi işimi tamamen kendim haLLetmeye çaLışıyorumda bu fiLter muhabbeti canımı sıkmaya başLadı içinden çıkamadığım tek konu şuan bu. Neymiş arkadaş bu fiLter komutu ne zor şeymiş yerLi yabancı bütün ırc forum siteLerini aLtını üstüne getirdim buLamadım aradığım cevabı. Şimdi bu bahsettiğim yöntemLe ben bu işi yapamayacak mıyım Hocam...?

Düz yoldan bunu zaten yapamazsin anca dolambaçli yollara basvurmalisin, @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] in dedigi komut 7.42 üzerinde var ama kanalda olmalisin. Socket icin gecersiz; suanda aklimdaki yol text'e yazdirip nickleri tekrar oradan islem yaptirtmak bu is seni zaten kasicaktir biraz. Filter'i incelersen bulabilirsin, biraz ufkunu acmalisin.
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
Alfabetik siraya anca öyle sokabilirsin, belki baska yollarda vardir ama aklima gelen filter.

Izleyecegin yol: 353 names'de hadd -m user'leri ya direk orada text'e yazdiricaksin yada orasi bittikden sonra bi alias hazirlayip olan nickleri text'e yazdiricaksin. Text'e uyguluyacagin komut;
Kod:   Kodu kopyalamak için üzerine çift tıklayın!
//window -h @a | /filter -fwt 1 32 a.txt @a

Ondan sonra nickleri yerlestiren alias'a gelip $line identifier'ini kullanarak aline ile oraya aktarmak sirasiyla aktarabilirsin o sekilde.

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları reklam ver Benimmekan Mobil Sohbet