Tekil Mesaj gösterimi
Alt 10 Mayıs 2016, 00:32   #35
Askeribo
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: Aynı dosyada birden fazla on *:join:#:{ eventi nasıl çalışır

Hocam bu fiLter kodu sadece bununLamı sınırLı, yani iLLa bir txt yada farkLı uzantıLı bir dosyaya yazdırmak, yada dosyadan okutarak mı oLuyor. Neden sockete geLen herhangi bir biLgiyi direkt oLarak işLeyemiyorum. Örneğin bağLı buLunduğum serverın herhangi bir kanaLındayım, kanaLa bir Nick giriş yaptı yada O nick'e mode veriLdi diyeLim ve bende bu değişime uğrayan nick'i, nickListesinde de aLdığı modeye göre tekrar işLem yaparak aLdığı modeyLe birLikte NickListesinde yer veriyorum. Fakat ben istiyorum ki NickLer, NickListesindeki yerini aLfabetik sıraya göre aLsın diyorum. Bu işLemi neden txt dosyasına yazdırıp, ondan sonra tekrar o yazdırdığım dosyadan kanaL nickListesi yazdırmam gerekiyor bunun daha koLay ve basit bir yöntemi yokmu. kanaLLarda sürekLi giriş çıkış, mode değişimi, nick değişimi, kicki vs. durumLar oLuyor, bu saydığım her işLem ardından bunLarı sürekLi oLarak dosyaya yazıp iLgiLi yerLere aktarması scripti ister istemez kasacak sizcede öyLe değiLmi. Yani benim anLadığım bu işLemi fiLter komutuyLa yapamicam anLaşıLan. Bu fiLter komutu iLe oLmayacak ise başka farkLı bir yöntemi vs. komutu, kodu yokmudur bu işin. sizLer bu işLerin sürekLi içinde oLduğunuz için daha iyi biLirsiniz, bana fiLter komutu öneriLdi ve onun üzerinde çaLışma yaptım oLmadı ve sizde yaptığımın ve biLdiğimin üzerinde farkLı bir yoL önermediniz. Bu fiLter komutunu anLamadım ve canımı sıkmaya başLadı dememin sebebi budur.

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları reklam ver Benimmekan Mobil Sohbet