Tekil Mesaj gösterimi
Alt 30 Mayıs 2016, 15:28   #10
Wizard
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: Tanrı tatile çıkmış olmalı!

Julide Nickli Üyeden Alıntı
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
konu gitgide acayiplesiyor, ayni teraneler denmesinin yaninda (ki bence ayni seyler soylenmemis) sevilmemis (bunu anliyorum sanirim kutsal degerler meselesi) yetmemis birde saygisizlik olarak nitelenmis (iki kez okudum hangi cumle iceriyor diye saygisizligi, bulamadim)... ben uc yoruma da katilmiyorum... "sevdim" cunku cok sesliligin demokrasinin temel sartlarini olusturdugunu dusunuyorum... "saygisiz" bulmadim, cunku insanlarin kendi fikirlerini soylerken, salt ifade ederken karsisindakine saygisizlik etmis oldugunu dusunmuyorum... birinin sizin inancinizi sorgulamasi veya ona inanmamasi, sizin inanciniza "halel" getirmez... sizin nasil kutsal adledip bunu ifade etmeye hakkiniz varsa, digerinin de bunu sorgulamaya ve ifade etmeye hakki vardir...ve iste tam da bu noktada insan olabilme becerisi baslar...

dipnot (ateist degilim)

Tanrı, karnı doyanlar için varlığını sürdürürken; anlamsızca açlık içerisinde sürünenler için tatile çıkmış gibiydi adeta.

《 Bana su yukaridaki cumleyi aciklarmisiniz. 》

DipNot : Arapcada ve Kur anda tanri diye gecmez Allah C.C diye gecer. Cunki tanri 1 tane degildir bazi inanclara gore. Bir coktur. gunes tanrisi, yok toprak ana yok bilmem ne. Ben din konusunda demokratik degilim arkadas. Bu yazi bildigin dalga gecmisler. Neyse daha fazla soze gerek yok. Saygi duymuyorum. :p

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları sohbet odaları Benimmekan Mobil Sohbet