Tekil Mesaj gösterimi
Alt 30 Mayıs 2016, 18:08   #29
Julide
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: Tanrı tatile çıkmış olmalı!

Bakin gecen gece duydugum dini Hikayeyi aktarayim, ortami da anlatmak isterim (ki konunun neden dine ve tanriya geldigini anlamak acisindan) toplam 6 kisi oturuyoruz, bunlardan ikisi Mumin (kendilerinin oyle tanimlanmasini istiyolar) biri deist, ikisi ateist digeri cekimser... fikra gibi oldu ama ortam boyleydi hangisi benim soylemiycem (: size saygi duymuyorum dediniz ya hani, o gecede oyle basladi, mumin arkadaslar (ki birisi kimyager) akademisyen bir gecmise sahip, islam felsefesi ile ozel olarak ilgilenen bir arkadas.... raki iciliyor, ki mumin olanlardan biri de iciyor... konusulurken konu zaten turkiye gundeminden, siyasetinden dine geliyor, tabi ateist olanlar atesli bir sekilde durumdan rahatsizliklarini, insanlarin dini somurmek icin sermayenin yarattiginindan girip (ki sevgili karlcigimin da kulaklarini cinlataraktan) hararetli bir tartisma baslattilar... elinde rakisi ile mumin arkadasin anlattigi hikayeyi anlatiyorum...
sahabelerden birisi unlu islam sahabeleri (o isim verdi ben animsamiyorum) bir aksam yemegi daveti veriyor butun esraf es dost islam aleminin butun ileri gelenleri vs katilim gosteriyolar, guzelbir aksam geciriliyor, oradan gecmekte olan bir yolcuda, karni ac oldugu icin, kapiyi tiklayip, hani bir lokma su bir lokma ekmekle nasiplenirim hayali ile gidip ilisiyor sofralarina, sahabeler "selamun aleykum" diyolar yer aciyolar... tabi musluman olmayan yolcu selamlarina karsilik vermiyor allahin adi ile, bunlar kiziyolar ve kovuyolar, "sen allahin adi ile seni buyur ettik sen nasil, allahin selamini alip, rizasini dileyip buyurmazsin bre zindik" diyip yaka paca atiyolar disari... buna mukabil sofradilerden birisi ki o cebaril aleyselammis " eyy burda adamin adi var ben animsamiyorum, iste ey sahabe, o yolculugu biz buraya yolladik, bizim gozumuz hep onun ustundeydi, biz biliyoruz onun kim oldugunu, karni actir diye seninle yolunu kesistirmistik, yetmis yildir biz kolluyoruz onu inanmadigi halde, sen kim oluyorsunda bir gece dahi tahamul edemeyip kovuyorsun onu?" demis... bunun uzerine kosa kosa adami cevirmisler, bizi affet yoksa biz allah katinda afedilmeyecegiz, gel karnini doyur, allah bize bunlari dedi demisler... oda " sahiden boyle mi soyledi" diyip sehadet getirip aglayarak... musluman olmus... ben hikayeden etkilenmesemde arkadasin tevazusu ve sakinligi cok etkileyiciydi...

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları tatlim sohbet Mobil Chat