Tekil Mesaj gösterimi
Alt 12 Temmuz 2016, 00:57   #3
Julide
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: Ehli-keyif Forum Üyesinin Müzik Rehberi

PART II

Pamela Courson'un hayatı Jim'le tanışıncaya kadar sıradandı.Jim bir gün onu sahilde görmüş, evine kadar takip etmiş, balkonuna ağaçtan tırmanmış, ve onu istediğini söylemişti. Bu pamela 'nın hoşuna gitmiş ,ve hiç tanımadığı bu adama ilgi duymaya başalmıştı bile. Jim bir gün yine ağaçtan pamela'nın odasına çıkıp onu uykudan uyandırıp. Sahile götürmüş ve şu şiiri okumuştu: "Uyan. Saçlarından rüyalarını at. Güzel bebeğim. Tatlı bebeğim. Gününü ve günün burcunu seç. İlk gününü kutsallığını göreceksin. Sonsuz bir kumsal, serin bir tılsım gibi. Çiftler kumsalda çıplak koşmakta. Vebiz çılgın çoıcuklar gibi gülüyoruz. Masumiyetin koruyucu beynine saklanarak. Seçimini yap. Eskiler mırıldanıyorlar.Zamanı geldi.Şaimdi seç. Mırıldanıyorlar. Ay ışığında ve eski bir gölün yanıbaşında. Tatlı orman , ateşli rüyalar, bizimle gelir. Herşey darmadağın. İşte yine geldim. Adilin aklının ve gülüşünün ülkesine.Ormanın kardeşleri..Ey gecenin çocukları..Hepiniz ava katılacak benimle. Gece mor örtüsüyle yaklaşıyor. Yarın doğduğum kente gideceğim. Hazır olmak istiyorum. ......."

Pamela çok etlkilenmişti bu şiirden. Gözlerini ondan alamıyordu. Jim, Pamela'nın dudaklarına yaklaştı ,Pamela hiç tereddütsüz yapıştırdı dudaklarını gecenin sihrini bozmamak için...O günden sonra aşkları daha bir alvenmişti. Bu uzun bir süre böyle devam etti. ..

Jim whisky şişelerinde fırsat buldukça .Pamela'yı aldatmaya da başlamıştı. Onu çok seviyordu fakat yaşama inanmıyordu." Yaşam acı verir ölüm acıların dinmesidir diye düşünüyordu." Şeytan bedenini gittikçe daha çok teslim alıyor ,Jim daha çok çılgınlaşıyordu.. 1967 Ocak ayında ilk 45'lik Break on Through çıktı. Ancak The Doors'un tanınmasını asıl sağlayan gitarist Robby'nin bestesi ; "Let My Fire" ( ateşimi yak ) oldu.

Jim zaman geçtikçe ön plana çıkıyor ve grubu bırakıp solo albüm yapması teklif ediliyordu.Jim asla bunu yapmadı hatta, bir konser öncesi sunucu anons için sahneye çıkmış ve " Bayanlar, baylar;"Jim Morrison ve The Doors" u sahneye davet ediyorum demiş, Jim buna çok kızmış " Hayır adamım , oraya geri dön ve bizi doğru dürüst tanıt " diyerek sahneden inen sunucuyu geri sahneye göndermek istemiş, sunucu panikleyerek" ne dedim neyi yanlış yaptım? "diye sorunca Jim ;tek cümle söylemiş " doğrusu "The Doors" olacaktı, grubun adı bu!".demişti......

İkinci albüm aynı yıl ekim ayında çıktı. Strange Days ( garip günler).Albümün hit parçası olan ; The Music's Over ( Müzik Sona Erdiği Zaman) daki şu sözler gençlerin sloganı olmuştu;"Biz dünyayı istiyoruz,ve onu şimdi istiyoruz"...

"Jim Morrison rockın tanrısı ve horozu" diyordu, fotoğraflarını çeken kadın . Jim " Doors " nerede diye sorduğunda;"Doors" sensin ,unut onları "diye yanıtlıyordu. Artık her ünlü derginin derginin kapağında onun fotoğrafları olacaktı....

Grubun en önemli olaylarından biriydi 9 Aralık 1967 deki olay.Jim sahne arkasında bir kızla tanışmıştı. Kız onaunu hayatını sorguluyordu; "Baban deniz kuvvetlerinde bir amiral biliyorum .Ne anlatıın bebeğim The End de hayatını mı? Ne yaptı banan seni hiç sevdimi?Ne kadar? Peki ya annen? Jim işaret parmağıyla baş parmağını havada bir santim kadar açıp göstererek yanıtladı;" işte bu kadar...." O sırada bir polis memuru geldi,polis Jim'i tanımamıştı.Dışarıda kalabalık Jim geciktiği için çıldırıyor,anonsllarla yatıştırılmaya çalışılıyordu. Polis memuru sert bir dille dışarı çıkmalarını söyledi.Polisle Jim tartıştılar ve polis göz yaşartıcı spreyini Jim'in gözüne sıktı.Jim acıyla soyunma odasına koştu.Olayı duyanlar araya girdi durumu yatıştırdılar. Daha sonra grup sahneye çıktı.Konserin son şarkısı Back Door Man 'nin (Arakakapı Adamı) enstrumantal kısmında kısmında Jim seyirciyle konuşmaya başlaadı; "Konserden önce bir kizla tanistim ve onunla yalniz kalmak istedim. Birsey yapmiyorduk, sadece konusuyorduk. Sonra birden sirin mavi elbiseli ve sirin mavi sapkali bir adam geldi, bize "Ne yapiyorsunuz orada?" dedi. "Hiçbirsey" dedim. Ama o gitmedi ve cebinden tras köpügü kutusuna benzer seyi çikarip yüzüme sikti. 30 dakika boyunca kör oldum." Bu olaydan sonra polis sahneyi bastı ve Jim sahnede tutuklanan ilk Rock yıldızı oldu. Bu olay Jim Morrison’u çok etkiledi ve Peace Frog adli sarkisinda bu olaydan söyle bahsetti: "New Haven caddelerinde kan var"

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları reklam ver Benimmekan Mobil Sohbet