Tekil Mesaj gösterimi
Alt 17 Temmuz 2016, 02:50   #16
Adem
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: Askerler: "Biz tatbikat zannediyorduk"

Asker'de sürekli söylenen bir söz vardır, "emir, demiri keser" diye. Katiyen bir asker komutanının vermiş olduğu talimatı uygulamama gibi bir lüksü yok, sosyal medya da yayınlanan görüntülere ne kadar dikkat ettiniz bilmiyorum, erlerin şaşkınlıkları ve korkuları gözlerinden okunuyor. Ve bir askerin cesedine yerde iken, boğazı kesilmiş şekilde yerde yatıyor, tekmeleniyor.. Biz Türk Milleti olarak değil miyiz şehit askerlerimize "Şehitler ölmez, Vatan bölünmez" diye haykıran sürekli. Şimdi ne oldu da cesedine askerlerimizin tekme atılıyor? Bu kadar canileşebiliyor, barbarlaşabiliyor insanlar.

Her şeyin bir usulü ve âdâbı vardır. Darbeye mi katılmış o yerde yatan asker, tespit mi edilmiş bu durum, sabit mi? adalete teslim edersin olur biter.. Er'ler, askeriyenin komuta kademesinin son halkasıdır, git dersin gider, yat dersin yatar, hatta sürün dersin sürünür.. Şurayı boya dersin alır eline boya badana malzemesini boyar, biz de askerlik yaptık. Bu kadar da canice saldırgan tutum tasvip edilemez. Bu durum; hiç bir gerekçenin meşrulaştırmadığı vahşet olarak kalacak insanlarımızın hafızasında.

Ben asker de bir komutanın asker bir arkadaşıma tokat atmasıyla nöbette hüngür, hüngür ağlayarak hazmedemediğim o durumdan sonra yerde o er'e o şekilde vurulmasını ve düşman bir tutum sergilenmesini görünce kahroldum. Umuyorum ki bu duruma gelmesine sebep olan bir üst rütbelisinden, en üst rütbelisine kadar gereken hesabı gereken yerlere verir.

Ölen masum askerlerimize, polislerimize Allah'tan rahmet, bu duruma vesile olanları şiddetle kınıyor ve lanetliyorum.

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları reklam ver Benimmekan Mobil Sohbet