Tekil Mesaj gösterimi
Alt 07 Eylül 2016, 19:17   #1
Çevrimdışı
Ebru
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
WhatsApp ve Facebook Güven Sarsıyor
WhatsApp ve Facebook Güven Sarsıyor
WhatsApp uygulamasındaki kayıtlı bilgiler Facebook'a nasıl yansıyor? Bu bilgi paylaşımlarını nasıl kapatabiliriz?


Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.

Bildiğiniz üzere 2014 yılında WhatsApp Facebook tarafından satın alınmıştı. WhatsApp satın alınmadan önce bilgilerin gizli kalınacağına dair söz vermişti. Fakat Facebook uygulamasında bu bilgileri paylaştığı için şuan oldukça güvenleri sarsmış durumda. WhatsApp, kullanıcıların cep telefonlarını Facebook'la paylaşabilecek. Bu bilgiler de kullanıcılara 'daha uygun' arkadaş tavsiyelerinde bulunulması ve reklamlar gönderilmesi sağlanacak.

Peki, bunu önlemek için ne yapabiliriz?

Çoğumuz uzun sözleşmeleri okumadan, "sözleşmeyi kabul ediyor musunuz?" sorusuna evet deyip geçiyor. En büyük hata aslında burda başlıyor. Bu kısma geldiğinizde "sözleşmeyi oku" kısmına tıklayıp en altta " Bilgilerimi Facebook'la paylaş "kısmının tiki otomatik olarak işaretli. Bu onay işaretini kaldırırsanız, bilgileriniz paylaşılmaz.

Eğer okumadan onayladıysanız da, Uygulamaya girerek "Ayarlar> Hesap" bölümüne girerek "bilgilerimi paylaş" kısmındaki tiki kaldırın.Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.


__________________
Meğer candan öte bir can daha varmış..
Ve onun adı evlatmış..
Kullanıcı imzalarındaki bağlantı ve resimleri görebilmek için en az 20 mesaja sahip olmanız gerekir ya da üye girişi yapmanız gerekir.
 
Alıntı ile Cevapla

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları sohbet odaları Benimmekan Mobil Sohbet