Tekil Mesaj gösterimi
Alt 08 Kasım 2016, 21:44   #1
Girdap
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Yer Yüzünde Yeri Doldurulmayan İnsanLar

Şefkati , Merhameti ve Sevgisi İle Emsali olmayan,Cenneti Ayakları Altında Saklayandır Anne.
Çok SözLer yazılır anne hakkında Lakin hiçbir cümLe tarif edemez onu.
Ama küçük bir hikaye ile önemini anlatmak istiyorum..
Hoca bir gün talebelerine;Yarın en kıymetli eşyanızı getirin der.talebeler eve gider en sevdikleri ve en değerli eşyayı alır.ertesi sabah olur.herkes hocasının karşına geçer.tek tek en kıymetli eşyasını getirir.
Kimisi Kuzu getirmiş,kimisi ayakkabısını getirmiş,kimisi kıyafetini getirmiş.ama aralarında yaşı küçük
Bir talebe vardır.ismi Ahmet.Sıra ona gelmişti ki bir mendil getiriverdi hocasının önüne.hocası şaşkındır.bu nedir evladım der. küçük Ahmet Mendili Açar.bir avuç toprak vardır.hocasının şaşkınlığı artar ve der ki.senin en kıymetli eşyan bumu der.küçük Ahmet; evet hocam.vallahi yeryüzünde bundan daha kıymetli başka bir şey bulamadım der.Nedir bu der hocası.Ahmet başlar anlatmaya.Hocam;Dün En değerli eşyanızı getirin dediğinizde eve gittim.Sonra AnnemLe Dışarı Cıktık.Biraz yürüdükten Sonra Onun Bastığı Topraktan bir avuç aldım.ve Dedim ki Annemin bastığı heryer Cennetten bir parçadır.Şuan bu bir avuç toprağı size cennetten getirdim der hocam.hocası Mahzun Olur.hüzünlenir ve derki ; Evladım Ahmet Sen ermişsin.bu küçük yaşında bize öyle bir ders verdin ki,artık bizim sana vereceğimiz ders kalmamış.sen olgunlaşmışsın der….
İşte Anne tarifi olmayan varlık olmuşsa Kalplerinin güzelliğindendir.ne mutlu o Annelere.ResulAllah efendimiz buyurmadı mı Hem : ‘’Cennet Annelerin Ayakları Altındadır’’ diye.Bize başka Söz Söylemek Düşmez.Bütün Annelerimizin Ellerinden Öpüyorum..Ne mutlu Annesinin Kıymetini Bilenlere.

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları sohbet odaları Benimmekan Mobil Sohbet