Konu: Gurbetten
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 27 Aralık 2016, 07:13   #8
Feronia
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: Gurbetten

Gurbetten vatana gitmek..

Ilk gidisimiz ailemle. Nasil bir duygu desen: muhtesem birsey derdim.

Lisedeydim. Aradan 9 yil gecmis goc edeli, ilk kez gidiyoruz.. Neden 9 yil, bilmiyorum .. Ama gittikten sonra SIk SIk gider olduk.
aldik bileti neyle karsilascagimi bilmiyorum. Yabancilar icinde buyumus, liseli bir kiz..
Vardik 22 saat sonra. Indi ucak istanbula. Ve ilk kavgam )
Yok asi degilim aslinda. Ama haksizlik soz konusuysa.. Dayanamam ..
Ucak mola yerinde gectikmisti aktarmali, ve malum durum bu olunca, istanbul kayseri ucagimiza gec kaldiydik.

Istanbul havva alanda yer ararken bir polis memuru sagolsun adam yardimci oldu. Noldu, gecikiyoruz ucak kalkcak.. Tamam siz burdan gecin dedi, dedigi yer ise , sakatlar icin acilan bolum.. Cunku yandaki bolumler tiklim tiklim dolu. Beklesek ucak gittcek
Ee sonuc da bir polis memuru izin veriyorsa uymamak da ne demek tam geciyoruz bir hostess ..

Anneme .. Soyle der ..hey okuman yazman yokmu, sakatlar icin bura cekil..

simdi bize mi ters, ki buralarda oyle sozler hakaret sayilir yoksa biz alisIkmi degiliz, bilmiyorum. Ama cevabini ilk basta guzellikle verdim.. Polis memur soyledi, geciyorduk.

demez mi siz yurtidindakiler hep boylesiniz gibi cumle kurunca.. Basladi tartisma
Istanbul havaalaninda.. Ben ve o .. Allahim hayatimda hic oyle tartismalara girmez ken, kendimi onca insanin icinde tartisir buldum.

Anneme duzgun konus.. kadin yasli dedim , terbiyeli ol. O ne demek okuman yazman yokmu. .. Vs vs ..
Derken polis geldi izin veren ve siz gecin dedi ..

soz konusu ailemse hele yikarim dunyayi desem asi mi olurum bilmiyorum

Bindik ucaga.. Su istediydim.. Bekle bekle.. Gelmez su. Zaten bir saat yolculuk kAyseriye.. Inerken annem fark etmis ayni hostesssi. Neyse . Her insan kendine yakisa i yapar diyerek vardik kayseriye
Memleketim ..

Iner inmez askerler vardi . Turk askeri.. Ya nasil bir duygu bilsen, orada yasayanlar ee nolmus dusunebilir ama bizler icin.. Onca yil sonra bir turk askeri gormek cok anlamli birsey, duygulandirdi.
Ve ucaktan inisimiz. Bastim topraga ayagimi geldim sonunda der gibisine ..
Kafam daginik - okadar heycan var ki

ve sokaklari gecerken taksiyle eve dogru, oynayan cocuklar.. Civil civil nasil birsey dusuncesiyle.. Mutlulukla vardik eve .

Yorgunmuyuz olsun !!
Uyumadik mi .. Olsun !
Ne uykusu
Uyumasak da olur artik ..

Ve o ezan var ya ..

Beni benden alan o ezan.

Iste budur dedirrtiren ezan.
okadr kiymetli ki, gavur memlekette kulaklariimiz paslanmis adeta ..

inanirmisin .. Bakondan disari izlerdim her gun. Yani benim icin izlemek bile keyf veriyordu..

Allahim cocuklar .. Ne kadar civil civil, sanki herkes mutlu.. Sanki bir kutlama varda herkes disarida.
iceri gel seslerine aldiris etmezdim, dedecgim mekanin cennet olsun.. Sabahin 4 unde kalkardiniz bizi de uyutmazdiniz

babamdaki o guler yuz.. Canim babam. Annemin o mutlulugu ..

Ertesi gunler neler bekliyordu bizi neler ..

Kullanıcı imzalarındaki bağlantı ve resimleri görebilmek için en az 20 mesaja sahip olmanız gerekir ya da üye girişi yapmanız gerekir.

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları sohbet odaları Benimmekan Mobil Sohbet