Konu: Gurbetten
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 27 Aralık 2016, 23:55   #9
Feronia
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: Gurbetten

Evimizin yaninda internet cafe olmasi ayri bir seydi. ve ben internetsiz yapamayan, kendimi bir cok kez orada buldum. Turkce klavyeyi kullanmakta zorluk cekerken, o bakislara karsi yuzum kipkizarirdi.. Evet, yurtdisindan oldugumu cok belli ediyordum sanirim. her gun o cafe de olaylar, kavgalar.. Taa ki bir gencin bicakla birine giripde saldirmaya calismasi, ve ben pc basinda.. Gidis o gidis, elveda net cafe .. Kararliydim, eger burdaysam uc ayim burada gecicekse her yeri ogrenmeliydim.. Baba ben gidiyorum nereye kaybolursun.. Carsiya .. kaybolmak .. Babacigim, hala kucucuk kizinim su yasimda bile .. Birlikte gideriz sonralara aldiris etmeden ciktim yoka, otobus bekliyorum. Ozamanlar, minibusler vardir mavi, kayserililer bilir.. Kucucuk bindim birine.. nereye giderse artik.. Omzumdan biri durrtuyor, para uzatmis .. Saskin bakislarima onda sasirarak ... Verirmisin sofore dedi. uzattim bozuk parayi .. Alismisiz biz arabayla 5 adimlik yere gitmeyi.. Inen iner ben bakinirim.. Sordum artk carsi merkezi ..?? sofor gulumsiyerek az kaldi der..
Her yer ayni gibi, farli bir dunya adeta. Oysa buraliydim, buraya ait .. kendi memleketimde bir yabanci..
carsi da oyle kalabalik ki.
Sanki kutlama var.
once olan parami bozdurup.. Dolastim bakinarak..
altincilar .. bu bile gulumsetir mi insani ?? dolastim bakinarak, birazda korkarak..
Ve kapali carsi ah. Sonunda ..
herseyi alasim var .. Orada bulamadiklarim..
Havasi bile guzel. Civil civil
Bakinirken cincik boncuklara- takintim var ki.. Yanima satis elemani.. Ne ariyordunu, hic bakiniyorim.. Yardimci olim, yok iyim bakim oyle ben, bak sunlar guzel.. Evet guzel de bakinim ben .. Sunlar nasil .. Off bir gitsen diyesim var .. Baska dukkana .. Bakiniyorim. Kumasa dokunur dokunmaz, evet yardimci olim, yok kardes sagol. Burali degilsin ? Yok kardes.. Yardimci olim.. Yok iyim bakiniyorim.. Bak sunlar guzel ..
Sanirim bunaldim.. Baska dukkana ..
Dukkandan gecerken, buyur bacim .. Der biri onume gelerek giysileri gosterir, yok saol derim.. Gecerim. Yolumu mu kaybettim? Geri don.. Ve ayni dukkan sahibi, buyur bacim bak sunlar guzel.. Sinirlendim..
Aslinda sabirliyim.
Da bana cok farkli geliyor bu tur seyler
Ya kac kez diceksin istemiyorum demezmiyim orta yerde.. Saskin bakislar .. Of sakin ol .. Kapali carsi macerasi bitsin bugunluk ..
sakin ol ..
Buralara alisman lazim ..

Kotu niyet yok yasamlar farkli..

Nereye gitmeli. Dolas dolas..
Lokanta.
Ah mis gibi, doner kokusu geldi. Girdim bir yere. Servis ? Muhtesem kendimi suclu hissettim adeta. Yerken yemegimi baktim etrafa, bir garson ayakta bekliyor.. Biri surekli su dolduruyor.. Biri dolaniyor.. Halbuki kucuk bir yer. Issizlik midir bu? Anlam veremiyorum.. Okadar garsona ne gerek var .. Ah mis gibi yemekler, calinam turk muzigi, camdan carsiya dogru gorunum. Daha ne istenilir ki ?

gidim artik. Karanliga kalmayim daha ilk gun.. Yolumu bula bula giderken bir cocuk.. Mendil satiyor , uzatir elini.. Bozuk.. Vardi bende baya ! Al cocuk .. Sen almicaksin da kim alacak .. Der veririm.. Yururim.. Yine ayni cocuk.. Tekrar istiyor . Peki sunu da al .. Derken bir teyze , kizim bas edemesin bakma boyle gorundugune hepsi bizden zengin der.. Dogrumudur bilemem. Biraz tebesumm edip .. eve dogru giderim.

Ekmek alim
Eve .. Firin nerde ..
Girerim firina.. Kac paradir dusunerek utanirim ..
Firinci anlar, gulumser. Buralardan degilsin der, yok amca .. Derim verir bir ekmek fazla. Saol ya .. Gelirim her gun derim .. Giderim eve .
Dedem, babannem.. Annemgil oturmuslar derin bir sohbet var..
Kahvemi yapar balkona cikarim. Gunes batimi.

Mutlumuyum ne ?

Ne yaptim ki.. Mutlu olayim..
Karanlir ..
ve ben hala balkonda.. Kizim gir iceri artik. Geliyorum anne.. Havasi. Havasi da mi farkli olur memleketin. Bogulmusum adeta. !
Yasamamis hic sanki.

Basit seyler mutlu edebiliyorsa, yanlis yerdeyim dusunur dusunurum..
Yarin kuzenler gelcek, yurtidisindan da onlar. Yillar olmus.. Yabanci gibi.
Yarin ola hayrola ..

Kullanıcı imzalarındaki bağlantı ve resimleri görebilmek için en az 20 mesaja sahip olmanız gerekir ya da üye girişi yapmanız gerekir.

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları reklam ver Benimmekan Mobil Sohbet