Tekil Mesaj gösterimi
Alt 08 Mart 2017, 11:19   #1
Çevrimdışı
Dream
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
1 Milyon Google ve Yahoo Hesabı Satışa Sunuldu
İnternette son dönemlerde artan bilgi hırsızlığı kullanıcıları ciddi anlamda tehdit ediyor. Kısa bir süre önce hackerlar ve hacker grupları tarafından yaklaşık 1 milyon insanın Gmail ve Yahoo hesapları ele geçirildi. SunTzu853 isimli bir hackerın bir milyonu aşkın Google ve Yahoo hesabını bitcoin karşılığında satışa sunduğu belirtildi.

Hackerlar tarafından ele geçirilen Gmail ve Yahoo hesapları satışa sunuldu. Bilindiği üzere özellikle internet üzerinden ciddi bir bilgi hırsızlığı yaşanıyordu. Kullanıcıların bilgisayarlarına erişen ve açıklarından yararlanan hackerlar, milyonlarca hesabı ele geçirdiler. Google ve Yahoo gibi şirketler ise kullanıcıların mutlaka dikkatli olmasını ve sık sık şifre değiştirmesi gerektiğini belirtiyor. Geçtiğimiz günlerde ise hackerlar ve hacker grupları tarafından büyük çaplı bir saldırı düzenlendi. Saldırı sonrası milyonlarca kullanıcının hesabının ele geçirildiği belirtildi.

HESAPLAR SATIŞA SUNULDU

Hacker grupları tarafından ele geçirilen hesaplar, satışa sunuldu. İnternetin arka yüzü olarak gösterilen ve çeşitli yasa dışı eylemlerin gerçekleştirildiği Deep Web’de çalınan hesapların satışa sunulduğu belirtildi. SunTzu853 isimli bir hacker, yaklaşık olarak 1 milyon Gmail ve Yahoo hesabını Deep Web üzerinden belirli Bitcoin miktarı karşısında satışa sundu.

Bilindiği üzere Deep Web özellikle terör-infaz görüntüleri, yasadışı bahis, silah satışı ve uyuşturucu satışı gibi faaliyetlerin yürütüldüğü bir platform. Kullanıcılar ise bu konuda dikkatli olmalı. Gmail ya da Yahoo hesabınız hackerların eline geçmiş olabilir.

Kaynak: Haber24

 
Alıntı ile Cevapla

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları sohbet odaları Benimmekan Mobil Sohbet