Tekil Mesaj gösterimi
Alt 17 Ağustos 2017, 12:19   #29
ysfm
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: qwebirc tabanlı web applet

Tekrar merhabalar, konu çok dağılmış. Arkadaşın ilk mesajda söyledikleri ile şimdi söyledikleri zaten yeterince farklı. İlk olarak qwebirc üzerinden yapmış olduğum diye başlarsan böyle tepki alman normal.

Piyasada bu görünüm bizimmekandan başlayıp yayıldı. Yapılan çok fazla iş yok ama zaten talep edilen ücrette fazla bir sey değil. Bunun üzerinden tartışmanın manası yok. Konuya ilk olarak ücretli satışta ismim geçtiği için girmiştim ama konu ve kişi çok farklı noktalara gelmişler.

Kendi adıma qwebirc üzerine bizimmekan görünümünü yaptığımı hatırlamıyorum(Çok fazla siteye çok fazla iş yaptım unutmuş da olabilirim).
Forum üzerinde konu sildirme olayını anlayamadım(Bu forum zaten hiç adil bir yer olmadı. Olmayacakta).
Türkiye'de "Coder" olmak kadar kolay bir şey yok yüzden fazla takılmamak lazım.
Sistemin nasıl dağıtıldığını anlayamadım. GNU/GPL lisansını açmamın nedeni oydu.

Mesajlarda "appletin yapımcısı kodlayan arkadaş gelsin bana desin ki kardeş bu kodlama bana aittir. ben istemiyorum böyle bir satışı dese anında kaldırırım.." böyle bir cümle geçiyor. Irc üzerinden iş yapacak olanların GPL lisansı nedir ne değildir. Yenilir mi içilir mi Kamu adına neyi korur buna bir bakması gerektiğini düşünüyorum.

Bir şey daha forumda bu tür tartışmalar hep vardı ama sonunda taraflar yazdıkları eklentileri veya düzenlemeleri çok daha üst noktalara çıkarmak için uğraşmışlardı. Temennim tartışmalardan çok daha güzel işlerin çıkması.

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları sohbet odaları Benimmekan Mobil Sohbet