Tekil Mesaj gösterimi
Alt 06 Eylül 2017, 17:24   #20
muptelasiyim
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: Neden Yahudiler bu kadar güçlüdür?

Yazılan çoğu şeyi okudum doğru yada yanlış diyemem bazı şeylerin elbet bir izahı vardır. Fakat şu kadarını diyebilirim , hayatımda ilk defa bir Yahudi ile bir alışverişim oldu ve o kadar dürüst olduğunu gördüm ki gerçekten ve ticaretimiz bittik den sonra biraz sohbet etmeye başladık. Bana önce bağlı olduğu dinini söylemedi adı yabancı idi zaten anlamak pek de güç olmadı daha sonra ben çok fazla incitmeden hangi dine mensup olduğunu sorduk dan sonra başladı anlatmaya ; Keza ticaret hayatlarında aldatmaya yer olmadığı gibi açık ve dürüstler 1 insanı bir kere kandırabilirsin ve bu en büyük kayıp diyor bizim için kendisi , nitekim biz müslümanlar olarak baktığımızda genelleme yapmayacağım ne kadar dürüst davranıyoruz? İşimiz görülsün yeter bencillik , bal tutan parmağını yalar vs vs bu toplumların bu anlayışı buralara kadar gelmesine pek de şaşırmıyorum. Tabi bir de lobi meselesi ee haliyle bu ticari boyutun elbet bir lobisi olacaktır. Kaynakları sağlam ne yapacaklarını bilerek adım atıyorlar sonuç ? Güç elde ediyor olmalarıdır. Tabi bu sadece benim yaşadığım bir örneğin sonucu zihniyet kavramları oldukça sınırsız daha çok satranç misali kimi nereye nasıl yönlendireceklerini bilen bir topluluk. Biz Müslümanlar ise muhteşem bir dine sahipken yaşadığımız ve yaptığımız şeyler özürlü bu anlattıklarım aslında olması gereken normal şeyler, keza bu durumun üst seviyelerinde biz Müslümanlar da olabilir velakin kimse bal tutan parmağını bırakmak istemeyecektir. Nasıl olsa '' kibar feyzo '' da ki kızına başlık parası isteyen adam temsili gibi , müslüman dini aşikar diyerek devam edilecek ve bizler de hep yahudiler böyle hristiyanlar böyle diyerek özenmiyoruz diyip iç geçireceğiz. Nitekim Allah doğrunun yanında dır daima doğru olanı ilim ve bilimi sonsuz bir şekilde ilerletebilmek dileğiyle..

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları reklam ver Benimmekan Mobil Sohbet