Tekil Mesaj gösterimi
Alt 08 Aralık 2017, 20:13   #3
nikotin
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: Tblock Remotesi

Set Nickli Üyeden Alıntı
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
@[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] ugrasmisin eline sağlıkta, bu kadar uzun codlar yazarken txt gibi parametreler kullanilmasi daha saglikli olurdu

Haklısınız set.
Daha önce dediginiz şekilde kullanıyordum blocklar.txt olarak.
fakat hatalı eklenen kücük bir yanlıstan dolayı sorunu bulmak zor oluyordu.
yani mirc'in {} hata satır numarasını bulamıyordum. tek care yeni eklenen blokları silip tekrar denemek oluyordu.
txt eklemeleri meşaketli oldugundan iptal edip bu sekilde eklemeyi sectim.

WingmaN arkadasın küfür hash korumasının tblock'a cevrilmiş halide var aslında ama yukarıda ki ekleme bicimi benim icin daha saglıklıydı.

block.txt olarak kullanmak isteyen arkadaslar varsa aşagıda ki kodu kullana bilirler tabiki.
bu arada hemen belirteyim, yukarıda ki kod normal cinsel arayıs remotesiydi sonradan tblock a çevrildi.
çeviriyi yapan arkadaş mIRCturk Coder'i Csop_JeunneTurC'dur.
yardımlarından dolayı kendisine bir kez daha teşekkür ediyorum.

Kod:   Kodu kopyalamak için üzerine çift tıklayın!
on @*:text:*:#kanal:{ if ($nick isreg $chan) { if !$window @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]) { window -ean @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] } var %i = 1, %txt = $strip($1-) while (%i <= $lines(blocklar.txt)) { if ($read(blocklar.txt,%i) iswm %txt) { var %ban = $+(~T:block:,$replace($ifmatch,$chr(32),_)) mode $chan +b %ban echo -t @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] >  $chan  kanalında  $nick  nickinin yazdıgı  $ifmatch  kelimesi Tblock eklendi. } inc %i } } }

hazır tblock başlıgı altında konu acılmış iken arşivimde bulunan farklı bi remote daha paylaşim.
aşagıda ki kod birden fazla nick'lerin random yazılarını engellemek için yazılmış bir remotedir.

[19:05:17] <sivas_mert> pvnhvvs zowmc tbxyujib : aaaa nik0 naber pvnhvvs pvnhvvs

bu tür yazı floodlar da oto-block eklemekte işe yaramıyordu ama lamer'lerin illa ki bir acıkları vardır her zaman.
remotenin çalışma mantıgı ilk harf sayısı 7, sonra ki 5,8 olup sonunda : ile bitiyorsa
noktadan sonra ne yazarsa yazsın ilk 3 satırı oto blok ekler.

<mIRC3859> pvnhvvs zowmc tbxyujib : aaaa nik0 naber pvnhvvs pvnhvvs
<MLifeUser2> mod değiştirdi:+b ~T:block:*aaaa*nik0*naber* gibi.

Kod:   Kodu kopyalamak için üzerine çift tıklayın!
On *:text:*:#kanal: { if $len($1) == 7 && $len($2) == 5 && $len($3) == 8 && $left($4,1) == $chr(58) { mode # +b $+(~T:block:*,$remove($replace($4-7,$chr(32),*),$chr(58)),*) .hadd -mu60 $+(#,_555) # $addtok($hget($+(#,_555),#),$nick,32) if $numtok($hget($+(#,_555),#),32) >= 2 { set %555 $hget($+(#,_555),#) var %aa = 1 while %aa <= $numtok(%555,32) { whilefix kick # $gettok(%555,%aa,32) 2Kural ihlali. inc %aa } hfree $+(#,_555) } } }

Coder: Techvisor_JeunneTurC

Konu Feragat tarafından (26 Mayıs 2019 Saat 13:38 ) değiştirilmiştir. Sebep: mIRC Kodlarını CODE tagı içerisinde paylaşınız.

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları sohbet odaları Benimmekan Mobil Sohbet