Tekil Mesaj gösterimi
Alt 06 Şubat 2018, 21:42   #1
yaSmin
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Helper Röportaj: Blackwolf

Merhaba arkadaşlar, roportaj serüvenimize @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] ile devam ediyoruz.

<-yaSmin>
Selam Blackwolf, hoşgeldin.

<Blackwolf> yaSmin, Hoşgördüm teşekkür ederim. Sende hoş geldin.

<-yaSmin> Teşekkür ederim, nasılsın?

<Blackwolf> Şükür idare ediyorum. Sen nasilsin?

<-yaSmin> Hamd olsun iyiyim.

<-yaSmin> Öncelikle roportaj teklifimi kırmayıp kabul ettiğin için ircforumları.net ve kendi adıma teşekkür ederim.

<Blackwolf> Ben teşekkür ederim.

<-yaSmin> Öncelikle klasik başlangıç olarak Blackwolf kimdir kısaca bahseder misin?

<Blackwolf> Blackwolf : Tamer - 86 Trabzon doğumlu, Boluda yaşamini sürdüren otomotiv sektöründe olan genç bir girişimcidir. Sosyal hayatimda firmamin uygulamalarini paylaşiyorum. Kendi profilim yok demek oluyor buda.

<-yaSmin> Hobilerinden bahseder misin biraz?

<Blackwolf> iş/Ev/Pist şeklinde giden bi hayatimin içersinde en büyük hobim yarışmak. İlime en yakın pist körfez pisti. Düzenlenen organizasyonlarda düzenli yarışlara katılıyorum.

<-yaSmin> Aa çok iyi
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.

<-yaSmin> Peki irc ile tanışman ne zaman ve nasıl oldu?

<Blackwolf> 99-2000 Seneleriydi sanirim, Bir abim vasitasiyla VeGaBonD nickiyle Ada.Net.Tr sunucusuna girdim. Girdiğimde otojoin kanallarından birine " a " yazdim anından kayboldu düşün giriş cikişları

<Blackwolf> Ardindan gittiğimiz internet cafelerdeki büyükler bulundukları sunucudaki kanallarda @ olurdu. Hep merak ederdim

<-yaSmin> İnternet ile de aynı anda mı tanıştın yani?

<Blackwolf> icq falanda vardi bizim dönemde
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.

<-yaSmin> İnterneti kullanan biri olup irc'e daha sonradan mı dahil oldun?

<Blackwolf> IRC`e abilerimizin vasitasiyla tanıştık. Ardindan hep merak ettiğim bölüm HELP olmuştur.

<-yaSmin> Genelde aslında herkeste aynı değil mi daha önce de okuduğum ve yaptığım roportajlarda hep bir internet kafe mevzusu geçer.
)

<Blackwolf> E evde internet bulmak büyük lükstü

<Blackwolf> tam hatirlamiyorum ama bi bi kablo cekerdik modeme

<Blackwolf> kücük paket cdler satarlardi internet paketi onlarla bağlanirdik

<Blackwolf> internet cafe daha bi uygun gelirdi

<-yaSmin> Şimdi ise herşey elimizin altında o günlere bakarsak.

<Blackwolf> dağlar var dağlar

<-yaSmin> Peki Tamer irc'e başlama amacın daha çok neydi, dikkatini çeken ne oldu?

<Blackwolf> @ % + prefixleri dikkatimi cekmiştir hep. Amacı nedir ne değildir. Derken bir baktim IRCd/Svs konularına dahil olmuşum.

<-yaSmin> İlk olarak hangi sunucu da başladı bu serüven, helper olma durumların nasıl gelişti?

<Blackwolf> Rekor.NET Help departmanı benim için ilk başladiğim sunucudur. Burada ( Llunda / deLiCesine / Silver / RundMC / Radius ) beraberdir.

<Blackwolf> Daha sonrasında Ada.net.tr - superonline.com - Geveze.net - zurna.net - mircturk.com

<-yaSmin> mircturk genelde olmazsa olmazlardan zaten

<Blackwolf> 3 yıl öncesine kadarda birakmiştim halbuki

<Blackwolf> Helper dönemimde bir sınavla başladi bir arkadaşim rekor.net`da Kıdemli helpopdu. Sorular soruldu bana özelden cevaplarını verdi eklediler departmana dahil olduktan sonra hep eğitimleri takip ettim.

<Blackwolf> helpstajyer olarak devam ettim 4 ay

<Blackwolf> Silver (ali) özel bir sınav daha yaptik, artik helperdim

<Blackwolf> gidişati hatirlamiyorum

<-yaSmin> Çok güzel, hatırlamaman normal o kadar zaman geçmiş .

<-yaSmin> Peki sana küçük sunucularda kısıtlı bir ortamda bulunmak mı yoksa büyük sunucularda keyifli bir ortamda takılmak mı daha cazip?

<-yaSmin> Seni tanıdığım kadarıyla hem ufak çaplı hemde büyük sunucularda bulundun hangisi daha cazip merak ettim.

<Blackwolf> Kücük sunucular kalmadi sanirim artik tutunamiyorlarda. Şu dönemde Webi güclü sunucu büyük sunucudur bence. Ama aynı departmanda görev yaptiğim arkadaşlarım sunucu actiklarında ister istemez oraya dahil oluyorsun. Çünki eski ortami hep ariyorsunda

<-yaSmin>
doğru söylüyorsun eski ortam her zaman daha cazip gelir bizlere

<-yaSmin> Hangi sunucularda görev yaptın ve görevlerin nelerdi kısaca bahseder misin?

<Blackwolf> unutamayacağim arkadaşlarım var mesela; oLderman (Burak) Scheat (Yılmaz) Kursad Deep (Murat) Anaxagoras (Orcun)

<-yaSmin> Hepsi güzel insanlar buradan onlara da selam iletmiş olalım.

<Blackwolf> daha şuan için unuttuğum kişilerde illaki vardir hepsine birer birer selam ederim

<Blackwolf> 99 - 2002 : Rekor.NET ( Helper ) 2005-2010 Ada.net.tr: (Helper) 2010-2011 Geveze.NET : (RootAdmin)

<Blackwolf> Zurna.NET (Helpdesk - Helpsop) mIRCTurk.com ( Ciodesk / Helpdesk)

<Blackwolf> gibi gidiyor

<-yaSmin> Cv çok iyi seni işe alabilirim.
)

<Blackwolf> Teşekkür ediyorum aklimdasin :d

<-yaSmin> Help departmanı bir sunucu için sana göre ne ifade eder?

<Blackwolf> "Help departmanı bir sunucunun kalbidir "

<-yaSmin> Peki bayan helpfounder ve helper'lar hakkındaki düşüncelerini merak etmekteyim? Nedir?

<Blackwolf> Hmm, Bir kaç arkadaşim vardi aslinda IRC/svs konularına hakim elaa, selale gibi

<Blackwolf> ben çok iyiyim diyen ama birşey bilmeyen erkek helpoplar arasında iyi

<-yaSmin>
) yine de bir ön yargı sezdim hadi görmezden geleyim.

<Blackwolf> neden olmasin olabilir tabi ama Helpfounder olabilmek çok iyi idareyide gerektiriyor aslinda

<-yaSmin> Peki help adına gerçekleştirdiğin veya gerçekleştirmek isteyip hayata geçiremediğin bir proje oldu mu?

<Blackwolf> evet aslinda birkaç proje oldu ama bunların hepsi sunucu için departmanı bir adim öne atmak için yapilacak projelerdi.

<Blackwolf> Şükür hangi sunucunun departmanında bulunduysam başlattiğim projeyi tamamladım.

<-yaSmin> Peki Help founder olan kişide ne gibi özellikler ararsın?

<Blackwolf> Ben dinlemeyi severim. İnsanları dikkatle dinleyerek çok şey öğrendim. Çoğu insan karşısındakini hiç dinlemez.

<Blackwolf> bende helpfounder`dan bunu ararim öncelikle

<-yaSmin> Önceliğin güzel. Peki help bitti, can çekişiyor vb vb. birçok söylem var (çok uzun zamandır) sen ne düşünüyorsun bu konuda?

<Blackwolf> bende aynı düşüncedeyim.

<Blackwolf> Ama hiçbir zaman bizim için HELP bitmiyor/bitemez

<-yaSmin> Benim fikrim de bizler gibi gönül veren kişiler olduğu sürece bitmeyecektir.

<-yaSmin> Peki helperlik sürecinde unutamadığın hala hatırladığında güldüğün bir olay yaşadın mı? Yaşadıysan paylaşır mısın?

<Blackwolf> illaki olmuştur ama inan hatirlamiyorum

<-yaSmin> Help kadrosu kursan kimleri dahil ederdin?

<Blackwolf> Emekli olanlarıda yaziyormuyuz :d

<-yaSmin> İstediğin gibi kendini helpfounder hayal et ve paylaş lütfen.

<Blackwolf> Silencer @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] , @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] , @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] , @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] , @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] , @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] , @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] , @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] , @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] , @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] , @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] , @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] , @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] , @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] , @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] ,@[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] , @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

<-yaSmin> Kadro çok iyi yalnız, hepsine kucak dolusu selamlar ve sevgiler iletelim anmışken.

<Blackwolf> böyle bir kadroyu bir arada görsem inan helpfounder değil helpop olarak çalışmaya hazirim

<Blackwolf> senide unutmayalim lutfen

<-yaSmin> Teşekkür ederim.
Biraz uzun ve keyifli bir roportaj oldu benim için aslında soracağım çok şey var ama kullanıcıları sıkmak istemiyorum.

<Blackwolf> şuan aklıma gelmeyen çok değerli arkadaşlarımda vardir onlarda haklarını helal etsinler.

<-yaSmin>
Son olarak burdan helper arkadaşlarımıza ve ircforumlari.net kullanıcılarına iletmek istediğin bir mesaj var mı?

<Blackwolf> Beni bilen/tanıyan beraber görev yaptiğim arkadaşlarıma çok çok saygilar sevgiler. Röportaj teklifiniz içinde teşekkür ediyorum.

<-yaSmin> Rica ederim ben de çok teşekkür ederim Tamer vaktini ayırdığın için hoşçakal görüşmek üzere.

<Blackwolf> Görüşmek üzere yaSmin, keyifli bir röportajdi.

Konu Blackwolf tarafından (07 Nisan 2022 Saat 17:59 ) değiştirilmiştir.

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları sohbet odaları Benimmekan Mobil Sohbet