Tekil Mesaj gösterimi
Alt 16 Şubat 2018, 09:22   #1
muptelasiyim
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Sarı Taksi *

Herkese Merhaba,

Bugün ki gündem konumuz herkesin günlük hayatta kullandığı sarı taksiler. Dün ki Cumhuriyet gazetesinde okuduğum haber de şöyle bir başlık gördüm.

Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.

'' Taksiciler eve ekmek götüremiyor, sarı öfke patlamak üzere

İstanbul Birleşik Taksiciler Derneği, Plaka Sahipleri Derneği, Halk Otobüsleri, Minibüsçüler ve Şoförler Esnaf Odası temsilcileri TBMM 'de CHP milletvekili Barış Yarkadaş'ı ziyaretine kabul ettiği ve ziyaretinde de bir takım başlıklar ele alarak kendilerince haklı oldukları yönlenleri ve seslerini duyurmak için böyle bir haber başlığı okudum.

Şimdi gelelim bu sarı taksi ,özel halk otobüsü ve kısaca plaka sahiplerine;

Genelde benim gözlemlediğim olaylar ;

Kısa mesafe gitmezler,
Kısa mesafe olduğunu öğrendiklerinde sıra bende değil derler,
Ben karşının taksisiyim,
Yolda müşteriye mırın kırın ederler,
O yolda trafik var , başka yol biliyorsanız gidelim diyenler,
Özellikle istanbul , avrupa yakasında taksiye binenler kazıklanmadan yada kötü bir şey yaşamadan binmeleri mucizedir.

gibi gibi bir çok sebep sıralayabiliriz. Elbet bir şeyi tartışırken veyahut eleştirirken vurup öldürmemek de gerek her ne kadar sayıları çok olmasa da nadir iyi taksicilere denk gelmiyor da değiliz. Yeri geliyor olsun para konusunda eksik olduğun önemli değil , yada dur kardeşim hava soğuk şurada indireyim veyahut inip sana yardım etmesi gibi durumlarla da karşılaşıyoruz.

Buna karşılık UBER ve buna benzer ulaşım araçları daha çok tercih edildiği konusun da şüphesiz gerçek olduğu kanaatindeyim.

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları reklam ver Benimmekan Mobil Sohbet