Tekil Mesaj gösterimi
Alt 26 Mart 2018, 17:03   #15
Ocean
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: Diyanet’ten Barbie Yorumu

Aze Nickli Üyeden Alıntı
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
Ya hu bak gerçekten anlamıyorsun ya da anlamak istemiyorsun. Ben diyanetin zamanında çıkardığı fetvaları biliyorum söylediği sözler vs hepsinin farkındayım ve fazlasıyla kınadık ama bu haberle alakası yok. Sen diyorsun ki aha diyanet aha kesin tahriklik bir durum hemen damgayı basıyorsun,yapma.
Günümüzdeki gençlerin sıfır bedene olan aşkının farkındasındır olay hem buna parmak basmış hem de sürekli yenilenen barbilerin tamamen bir tüketim çılgınlığına yol açmasına. Olayı başka başka yönlere çekmesini biz de iyi biliriz ama bir başlığa bakıp direk içine atlamak sonra da altında bunlar bunlar yatıyor demek biraz yersiz.
Olayı sizler/bizler konumuna getirdiğin için bu açıklamayı yapıyorum.
Hepimiz aynı haltın yolcusuyuz ayrım yapmayın ota b*ka.

hala diyanet ve barbie kelimelerinin bir arada kullanılmasını normal karşılayan biri ile ben neyi tarışıyorum ki
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.

yahu arkadaşım açıkça demek istiyor ki, çocuklarımız barbie bebeklerden tahrik oluyor, çıplak çıplak bebeklerin dayattığı güzellik algısı bizim gibi zihniyet taşıyan erkekler için potansiyel tacizciler, tecavüzcüler yetişterecek o yüzden almayın bunları. neden ? çünkü zihniyet bozuk. kadınların figüran oyuncaklarda bile açık olmasına tahammül edemiyorlar, gerçeğini sen düşün ?

bu ülkede tesettürlü barbie satılıyor tahrik olmasınlar diye, balık etkisi var, kısa boylusu var, hala gelmiş bana yanlış anlama vs. diyorsun.

fakında mısın bilmiyorum ama üstü kapalı bir şekilde kadını bile ötekileştiriyorlar. çünkü işlerine gelmiyor. ben, sen farkında olmadan seni koruyorum.

tüketime yöneltiyormuş, peh.

küçük düşünmeyin, küçük düşünmeyin.

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları reklam ver Benimmekan Mobil Sohbet