Tekil Mesaj gösterimi
Alt 31 Mart 2018, 12:28   #1
Mara
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Sedat Girgin *

Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.

Türkiyede yetişmiş en önemli illustratorlerden biri olan Sedat Girgin;1985’te İstanbul’da doğdu, Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi Resim Bölümü’nün ardından Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü’nden mezun oldu. Dergi ve ajanslarda serbest illüstratör olarak çalıştı; aralarında Yaşar Kemal’in Kalemler ve Beyaz Pantolon adlı öykülerinin de bulunduğu seksenin üzerinde kitap resimledi.
2010 Art Vespa tasarım yarışmasında birincilik ödülü kazandı; bugüne kadar yurtiçi ve yurtdışında birçok karma sergiye ve seminere katıldı, atölyeler düzenledi, seçici kurul üyelikleri yaptı.
İlk kişisel sergisi, Hayretler Sirki’ni 2013’te açtı.
2014’te The Guide İstanbul dergisinin kapak çizeri olan sanatçının kitap resimlemeleri, Bratislava İllüstrasyon Bienali’ne ve İzmir Ege Üniversitesi Çocuk Kitabı Ressamları Müzesi’ne seçildi, sergilendi. 2018 Hans Christian Andersen Ödülü’ne illüstrasyon dalında Türkiye’den aday gösterilen sanatçı, İstanbul’da yaşıyor.

Kendisinin güzel bir kitlesi bulunmakta instagramda @sedatgirgin kullanıcı adını kullanmakta; yaptığı işleri, çizimlerinin oluşma süreçlerini,çizim evrelerini, dünyadan çeşitli sergileri ve çalışmaları paylaşıyor resime ve özellikle illustrasyona ilginiz var ise şahane bir profili var kendisinin 1 yıla yakındır takip ediyorum ben tarzını pek seviyorum.

Çalışmalarından bazıları ise şöyle;

Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları sohbet odaları Benimmekan Mobil Sohbet