Tekil Mesaj gösterimi
Alt 27 Ağustos 2018, 12:40   #1
vioLeta
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Help Polemiği <7> Muhabbet.Org - #Help (2018)

Merhaba, saygıdeğer IRCForumlari.NET kullanıcıları;

Help polemiği konusu olan Muhabbet.ORG sohbet sunucusu Help departmanını kısa ve öz tanıyalım.

-

IRC Network

• IRC.Muhabbet.ORG 6667

IRCd/Svs Destek Odası

• #Help

Departman'ın Barındırdığı Birimler

• #mIRCHelp , #Hafloper , #OperHelp , #sikayet

Departman Yönetim Kadrosu

Muhabbt.ORG #Help Founderi (Help Koordinatör)
Daemon

Help Manager (Genel Koordinatör)
YouMyCure

Help Master (Birimler Sorumlusu)
Lucifer

Help Sop (Birimler Yöneticileri)
-

Help Asistan
RedLine eQuaL diEfoRyoU

Kıdemli Helperler
BuRsaLy Karaca

Helper (Helper's Üyeleri)
WesMore - KaLpsiz - Türkiye - Makansiz - TrabzoN - Jessica - Unnamed - Serdar - Mathew - Poyraz - AntepLi - InterpoL - Dark - irem - Dark - SouL - Set - Poncik - AdmiraL - segate - belinda - BuYuCu - TurkServ - RuzGariN_OgLLu - SiyahBeyaz - huseyin

Helper Adaylar
-

Departman İşleyişi

Help Founder (Sistem Yöneticisi):
Daemon tarafından yönetilen ve bölümlerin bağlı olduğu ana merkez olarak bilinmektedir. Bunun yanı sıra geliştiren alt yapı ve bot sistemleri de kendisi tarafından yürütülmektedir.

Help Genel Koordinatörü:
Sistem yöneticisi altında çalışan bölüm kendi iç işlerinde bağımsız dış işlerinde Daemon’a bağlı olarak çalışmaktadır. Help’in genel yükü bu bölümde olup genel kontrol mekanizması olarak bilinmek ile beraber, YouMyCure tarafından yönetilmektedir.

Departmanlar Genel Sorumlusu:
Bağlı olan bütün bölümlerin düzen ve işleyişinden sorumlu olan bölüm kendi iç işlerinde YouMyCure'ye bağlı olarak çalışmak ile birlikte Lucifer tarafından yönetilmektedir.

AR-GE (Araştırma ve Geliştirme) Sorumlusu:
Düşünce ve düşündüğünü komut dizinine aktarma konusunda, hem fikirsel hem de bedensel olarak işleyişin beyin gücünü yöneten bölüm olmak ile birlikte Help ve türevi kanallarının daha aktif ve hızlı olarak işlemesini karar vermesini sağlamak amaçlı proje araştıran, geliştiren ve üreten bir bölümdür. Departman daha önce, socket bot ve adnonların geliştirilmesinde pay sahibi olan eQuaL tarafından yönetilmektedir.

Egitim Genel Sorumlusu:
Seçilen help adayların komut ve help etiği açısından gelişim sürecini yakından izleyen ve helperliğin kendini tekrarlamasını ve ilerlemesini sağlayan manevi tarafı ağır basan ve karşılıksız eğitim veren eğitmen arkadaşları bünyesinde barındıran bölüm olup, Daemon tarafından yönetilmektedir.

Help Sinav Genel Sorumlusu:
Yetiştirilen help adaylarının ve helper olmak için daha önceden komut bilgisine sahip olan kişilerin sınanmasında aktif rol oynayan bölüm olup, huseyin tarafından yönetilmektedir.

Svsdesk Kanal Sorumlusu:
Help adayı veya Helper'ların eğlenceli vakit geçirme ve kendilerini sınamak için tercih ettikleri ve birbirlerine üstünlük kurmak için yarıştıkları soru-cevap botunu barındıran bölümdür. Soruların revize edilmesi cevapların doğruluk durumunun teyidi bölümü yöneten RedLine ’ye aittir.

Helper's Kanal Sorumlusu:
Helpers kanalında bulunan aktif Helper'ların anlık davranışlarından ve kanal genelinde help etiğine ve ahlakına bağlılığını denetleyen ve olumsuzlukların aynı hızda düzeltilmesini sağlayan bölüm olup, YouMyCure tarafından yönetilmek ile beraber yardımcılığını da diEfoRyoU üstlenmektedir.

mIRCHelp Kanal Sorumlusu:
IRC/d alt yapısına bağlanmak adına kullanılan mIRC adlı Client sisteminin geliştirilmesi ve yenilenmesi konusunda programa dili hakkında eğitim vermek ve soru cevap yapmak için kurulan bölümdür. Bölüm, Set tarafından yönetilmektedir.

HALFOPER Sorumlusu:
HalfOper bölümü başarılı helper'ların seçilip, yükseltilmesini sağlayan bölümdür. Bu bölümün diğer aktif bölümlerden daha farklı olarak önemi, sunucu yönetimde bulunan admin vasıflı kişilerin ücretli olarak görevlendirmesinden ötürüdür. Başarılı bulunan Helperler herhangi bir bedel ödemeksizin bu yolla yönetime dâhil edilmektedir. Bu birimin başında bizzat YouMyCure bulunmak ile beraber bu bölümün vekilliğini diEfoRyoU üstlenmektedir.

- Sunucu Departmanları arası ortak çalışmalar ;
Sunucu üzerinde aktif servislerin kullanılması sonucunda, sunucu üzerinde sohbet eden kullanıcıların sohbet edebilme imkânını kolaylaştırmak amacıyla arada köprü kuran HalfOper sistemini geliştirildi. HalfOper ekibi sayesinde, sunucu üzerinde bulunan yönetim kadrosu ile şekillenen departmanlar Help kanallarında başarılı olan helperler ile desteklenip, genel bir zaman ve gün fark etmeksizin departman yetkililerin olmadığı veya yetersiz kaldığı zaman zarflarında başarılı helperlerin taşın altına elini sokarak sunucuya daha faydalı olmalarını sağlandı.

#Help ( Muhabbet.ORG resmi IRC-d/SVS yardım kanalı )
#Helpers ( Muhabbet.ORG helperları için sohbet ve yardımlaşma kanalı )
#HelpKelime ( Muhabbet.ORG IRC-d/SVS eğitim kanalı )
#HelpSinav ( Muhabbet.ORG resmi helper seçme kanalı )
#Helpteam ( Muhabbet.ORGresmi helper adayı yetiştirme kanalı )
#Helpegitim ( Muhabbet.ORG resmi help üst yönetim kanalı )
#mIRCHelp ( Muhabbet.ORG resmi Client/Scripting destek kanalı )
#Halfoper ( Muhabbet.ORG resmi halfoper kanalı )
#OperHelp ( Muhabbet.ORG resmi xline/ban/genel sorun kanalı )
#sikayet ( Muhabbet.ORG resmi şikayet kanalı )
-
HelpSystem ( Muhabbet.ORG help kanalı sorumlu botu )
IRCHelp ( Muhabbet.ORG help Soru/Cevap ve eğitim botu. )
HalfSystem ( Muhabbet.ORG halfoper komut botu. )

Önemli Not: İlgili departman hakkındaki görüş ve önerilerinizi bu başlık altından seviye sınırları içerisinde dile getirebilirsiniz.

Kullanıcı imzalarındaki bağlantı ve resimleri görebilmek için en az 20 mesaja sahip olmanız gerekir ya da üye girişi yapmanız gerekir.

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları sohbet odaları Benimmekan Mobil Sohbet