Tekil Mesaj gösterimi
Alt 06 Aralık 2018, 02:57   #9
Çevrimdışı
neXus
neXus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Cevap: Röp. ve bizler hk bilgi yayını
Değerli dostlar ;
Desteğiniz, öneriniz, eleştirileriniz için öncelikle teşekkürler.
Gelen yorumlara cevap verip sizlerle daha yakın olmayı düşündüm, sözü çok uzatmadan yorumları hatırlayalım ;

Exilium Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Söyledikleriniz güzel tabii ki de röportaj yapmadan önce sunucular ile ilgili biraz araştırma yapıp verileri de görün lütfen. Sunucuların işleyişi ile ilgili doğru ve gerçekçi bilgiler almak istiyoruz. Hangi sunucu da kaç user var, kaç bot var, kaç tane paralı admin var, aylık kazançlar, masraflar vs vs. Onun dışında sunucular artık gelir kaynağı oldu sahipleri için, profesyonel yönetimler yok, bunlar ile ilgili hiç bir eleştiri görmedim sizlerde.
Başarılar diliyorum @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Esasında bunu düşünebiliriz, yada bi araştırma ekibi kurabiliriz belki, röportaj yapılacak sunucular ile ilgili gerekli bilgi toplanması açısından.
Ancak hiçbişekilde kesin net cevap alamayacağımız sorular olacaktır. Örneğin sunucunun net user sayısı ? kaçtane bot var sunucuda ? gibi sorulara ben samimi cevap alabileceğimizi sanmıyorum.
Bir söz var "kimse yoğurdum ekşi demez" şeklinde, birçoğumuz bilir.
Şimdi burda sunucu user sayısı 1000 görünürken gerçek user sayısı 300, ben 700 tane bot sokuyorum demeyecektir hiçkimse, veya 900 userim var 100 de ben bot sokuyorum dediğinde, 900 userin varken 100u sokup neden ortalığı bulandırıyorsun derim ben insana. Bot olmayan sunucu varmıdır ? konu ile ilgili net bilgim olmadığı için bişey diyemiyorum şahsen.
Bunun dışında kaç tane paralı admin vari aylık sunucunun geliri nedir sorusuda imkansız bir soru, çünkü samimi cevap gelmez. İşin bir vergi birde maliye boyutu + olarakda IRC nin lamer boyutu var. Sunucu sahibi x.xxx rakam kazanıyorum dese, hemen videoyu maliyeye vs şikayet edip bukadar kazanıyomuş vergi ödüyormu diye ortalığı bulandıran tonla kişi çıkabilir.
Son olarak evet profesyonel yönetimler yok, maalesef parayı verenin düdüğü çaldığı bir devire geldi IRC.
Ben kendi adıma yaptığım röportajlarda bu konuya değinip eleştirimi yapacağımın sözünü vereyim burdan size.
Hatırlatma, ve yorumunuz için teşekkürler.Lanet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Yıllar önce yapılsa daha büyük sükse yapardı tabii ki kuşkusuz. Ben enerjinizi 2018 yılında bundan daha farklı şeylere harcamanız taraftarıydım her zaman ama siz mutluysanız sorun yok. Önemli olan da bu zaten. Başarılar dilerim, bunun dışında bir iki tane söylemek istediğim şey olacak;

1-) 1 saatlik röportaj videosunda sürekli İRÇ İRÇ İRÇ insanın sinirini aşırı derecede bozuyor (triggered). Ya AY ER Sİ diye okuyun, ya da İ RE CE. İRÇ diye bir okunuş yok abi ya, çok kötü bi telaffuz şekli ki yaşınızı başınızı almış insanlarsınız. Çirkin duruyor.

2-) Röportajların 1 saat olması aşırı caydırıcı. Tamam siz 1 saat yapın ama mesela soru soru kesebilirsiniz, eğlenceli editler yapabilirsiniz. Bu şekilde çok sade ve çoook uzun. Ben bi sunucu sahibini, bi help founderı, ya da eskiden gelen birisini 1 saat izlemek istemem.

Eyyorlamam bu kadar. Sağlıcakla kalın.

Şahsım adına konuşmak gerekirse; Yıllar önce ben IRC için daha farklı projeler yaptım, IRC'e gerçek anlamda kattığım kazandırdığım izler ve kişiler olmuştur. Halen her global sunucuya girdiğimde üst düzey yönetiminden biri özelime gelip "Hocam hoşgeldin" yazıyosa boşa zaman geçirmemişiz demektir. Youtube ise bugüne kısmetmiş, seneler önce yapsak olurmuydu? olurdu elbet ama seneler önceki hevesimiz farklıymış
2018 Yılında enerjimi ben youtube a harcıyorum evet, hatta 2016 da başlamıştım, şuan hali hazırda Youtube reklam politikası kurallarını tamamlamış yani 1000 abone 40.000dk izlenme almış reklam yayınlanan başka bir kanalım var zaten. 150.000 üstü izlenme almış video'mda var çok şükür, enerjimi sadece buraya harcamıyorum yani

1-) ve 2-) şeklinde ayırdığınız maddelere baktığımda röportajların 1 saat civarı olmasından rahatsızlık duyduğunuzu hissettim ben sadece, ana tema röportajın uzunluğu geldi bana yani, tabi birde IRC terimi rahatsız olduğunuz bir husus olmuş, herkesin şivesi ve konuşma tarzı farklılık gösterebilir, rahatsız olmanız sinirinizi bozmasıda doğaldır ondan yana sıkıntımız yok. Ben şahsım adına ayarsi & ayersi şeklinde konuşurum, başkasınında terimine çok takılmam normalde, videonun vermek istediği mesaja odaklanırsak terimleri fazla önemsemememiz gerek esasında, ancak bu konuyu idris le bi istişare edip, rahatsızlığınız varsa düzeltmeye çalişiriz tabiki.
Fakat o "yaşınızı başınızı almış insanlarsınız" sözü hoş olmamış. Kamera karşısına geçip konuşmak herkesin yapabileceği bir iş değilken irc dedi diye bu sözün söylenmesini ben yakıştıramadım.

Video uzunluğu bencede fazla oluyor, ancak baktığımızda 20 senesini bu ortama adamış insanın bu 20 seneyi 10 dakikaya sığdırmasını beklemek bencilce olabilir, 1 saat bile yetmeyebilir kimine göre, bunu 3 4 parçaya bölmek nasıl olur? gereği varmı? ayrı ayrı editleyip render etmeye değermi ? orası soru işareti. Belki parçalamak yerine, yayın akışını yazabiliriz. örneğin 01:00 dakikada şu konu 05:00 dakikada şu konu gibi.

Çünkü 1 videoyu çekip, bilgisayara aktarıp editleyip render edip youtube a yüklemesi aşırı uzun bir konu. Örneğin sohbetnet sahibi oxigen if özel röportajı 57dk gibi bir süreydi, 24dk civarıda sohbetnet kullanıcılarına özel çekim vardı, 1,5dk gibide kamera arkası hazırladım, ortalama 1,5 saatlik video, o video için sabah 10:00 sularında mekana girdik, akşam 20:00 gibi çekimi anca bitti, ondan sonrada düzenleme editleme yükleme vb işlemler 24 saate yayıldı. yani bi hafta sonu cumartesi & pazar o 1,5 saatlik video için harcanmış oldu.
Birde her konuyu ayrı editlemeye kalksak belki süre 48 saate yayılabilirdi. Ancak dediğim şekilde video altına yayın akışı konuları & soruları dakikaları ile yazılabilir, isteyende istediği soruyu dakikasında açıp izleyebilir.
Bu şekilde bir çözüm getirebilirim talebinize.
Yorumlar ve eleştiriler için teşekkür ederim.
Karşılıklı konuşup orta yolu bularak daha iyi olacağız elbet.
Sevgi ile kalın..

  Alıntı ile Cevapla

IRCForumlari.NET Reklamlar
radyo44.com.tr