Tekil Mesaj gösterimi
Alt 09 Aralık 2018, 20:20   #3
BehroozWolf
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: unrealircd 4 operleri +m den muaf tutma sorunu

aquabluee Nickli Üyeden Alıntı
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
merhaba m_message.c icinde operleri +mden muaf tutmak istiyorum bazı kodlar ekledim ama olmadı asagıdaki kodları deneyip make ve make install rehash yaptım

burdaki kodu

Kod:   Kodu kopyalamak için üzerine çift tıklayın!
if (MyClient(sptr) ) { if (!notice || (cansend == 8)) /* privmsg or 'cannot send notice'... */ sendto_one(sptr, err_str(ERR_CANNOTSENDTOCHAN), me.name, sptr->name, chptr->chname, err_cantsend[cansend - 1], p2); }

bununla değiştirdim gene aynı

if (MyClient(sptr) && !IsOper(sptr)) { if (!notice || (cansend == 8)) /* privmsg or 'cannot send notice'... */ sendto_one(sptr, err_str(ERR_CANNOTSENDTOCHAN), me.name, sptr->name, chptr->chname, err_cantsend[cansend - 1], p2); }

bunları nasıl duzeltebilirim

Merhaba,

Edit yapmaya gerek bulunmamaktadır. 4 serisinde oper ve yetkilerini conflardan ayarlıyabilirsiniz.

operclass.default.conf dosyasında ki

operclass netadmin { satırına sadece override; eklemeniz yeterli olacaktır. Örnek vermek gerekirse;

operclass netadmin { privileges { privacy; chat; channel; client; immune; notice; self; server { opermotd; info; close; remote; module; dns; addline; rehash; description; addmotd; addomotd; tsctl; }; kill; tkl { shun; zline; kline; gline; }; route; spamfilter; trace; who; sajoin; sapart; samode; servicebot { deop; kill; }; override; map; }; };

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları sohbet odaları Benimmekan Mobil Sohbet