Tekil Mesaj gösterimi
Alt 28 Ocak 2019, 14:48   #1
YaRen
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Aşk Tutar Seni ..

Aşkı anlatabiLmek koLay degiL farkındayım. Anlayabimek daha da zor. Ama aşk diye bir şey var işte . Önce bunu kabullenmeLisin.”Ben aşka inanmıyorum” demek seni hakLı çıkarmaz ki . Hem inanmasan ne olacak ki?? Üzerine bunca şey yazıLmıış çiziLmiş olan ve yazıLmaya devam eden buna rağmen haLa tam olarak açıklanamayan yaşanmış ve yaşanacak en güzel duyguLarın senin inanmana ihtiyacı mı var sanıyorsun??
Aşk bir din, bir mezhep değiL ki , inanıp inanmama özgürLüğün oLsun... Aşk duyguLar bütünü. Sen o duyguLarı yok sayamazsın. TeLevoLede, barLarda, oteLLerde moteLLerde , cLupLerde yaşanan şeyLerden söz etmiyorum. Aşk bir ustaLıktır. UstaLığın ortaya koyduğu müthiş bir eserdir. Her eser gibi ona da emek vereceksin O eseri meydana getirebiLmek için yeteneğin olacak. Haritan ve pusulan oLmadan düşeceksin aşkın yoLLarına. KayboLmayı, çile çekmeyi, acıyı göze aLacaksın ve bunLarı biLe biLe o yoLcuLuğa çıkacaksın. Şiddetini Süresini Zamanını hesaplayamazsın aşkın. O biLinmezLik çekecek zaten seni. Keşfe çıkacaksın, kaşif olacaksın. Başarma hırsı oLacak içinde. Çünkü aşk da bir “iş” tir, “eylem” dir. Üzerine gideceksin, çaLışacaksın, sabredeceksin, tartışacaksın... Bütün bunLarın sonucunda da başarmanın o müthiş hazzını yaşayacaksın. İnsan aşksız olabilir mi ?? Isan aşk yaşamadan kendisi olabiLir mi?Aşkta insanı insan kıLan tüm öğeler çalışır.
Bedeni, duyguLarı, düşünceLeri, çevresiyle bağlantıları. Aşk insan oLma olanağıdır. “Neden yaptım?” soruLarını, “keşke...” ile başlayan cümLeLeri aşk asLa kabuL etmez. O zaman aşk değiLdir yaşadığın. O zaman onun adını sen koy ... Bir maceraya çırıLçıplak ve savunmasız atıLmaktır aşk. En küçük bir binayı biLe yaparken yıkıLma ihtimaLi her zaman vardır. Ama sırf bu ihtimaL yüzünden yapıLmayacak mı binaLar ?YıkıLmaktan, kırıLmaktan, buruLmaktan korkmamak gerek. ÜsteLik, “önce onun yüreğini göreyim, beni sevdiğine inanırsam ben de severim” de diyemezsin. Bu hesaptır ve aşkın hesaba tahammüLü yoktur.
Bütün bunLardan kaçmaya kalkman seni hiçbir şeyi değiştiremez. Aşk seni kovaLamaz zaten. Sende kimsenin üzerine giderek kendine aşık edemezsin. Öyleyse bu anlamsız çekişmeye bir son vermeLisin.” Ben bunca zaman aşık olmadım, bundan sonrada oLmam” demek kurtaramaz seni. Hep zamansız geLir aşk. Seni nerede bulacağı beLLi olmaz. ÇıLgınLığı barındırır ama sadece “çılgınLık” sözüyle açıkLanamaz.
Aşk geLip kapına dayandığı zaman “çıLgınLık bu!!! ” ifadesini kuLLanma özgürLüğün var tabii. Sırf bu yüzden itmeye kaLkabilirsin aşkı ama bir süre sonra o çıLgınLığın ne oLdğunu da merak edeceksin. Çünkü insansın. Çünkü aşktan kaçamazsın. Çünkü aşk tutar Seni ..

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları sohbet odaları Benimmekan Mobil Sohbet