Konu: İnsanlık
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 06 Şubat 2019, 18:57   #1
Yazgı
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
İnsanlık

İnsan hayatın akışına kapılınca daha net anlıyor bazı şeyleri.Gözlemleme şansı oluyor.Birilerinden duyduğu gibi olmuyor karşısında duran gerçekler insanın.Bugün bir baba gördüm ekmeğini kazanabilmek için çöpleri karıştıran ve o çöp arabasında ne vardı biliyor musunuz?Oğlu..
Evet bu gerçek.Bu bizim gerçeğimiz.Ne yazık ki bizim çöp diye attığımız şeylere muhtaç olan insanlar var bu ülkede.O eski şeylerden ,beğenmeyip burun kıvırdığımız şeylerden para kazanan insanlar var.
Yanından geçerken yüzümü çevirmeye bile utandım.Rahatsız olmasın diye uzağından geçmem bile incitebilir diye düşündüm.
Bizim acı dediğimiz şeyler belki de şımarıklıktan başka birşey değil.Hayatın içindeki yaşam mücadelesinden hiç haberimiz bile yok aslında.
Masadan sevmiyorum istemiyorum diye yemeden kalktığımız anne yemeklerini hiç tatmamış ve tadamayacak bir çok insan var.Sahip olduğumuz halde tatmin olmadığımız şeylerin hayalini kurup mutlu olabilen insanlar var.Belki de o hayallere hiçbir zaman gücü yetmeyecek insanlar..
Dünya adil bir yer değil.Ama bu adaletsizliği çoğaltan da bizleriz ne yazık ki.

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları sohbet odaları Benimmekan Mobil Sohbet