Tekil Mesaj gösterimi
Alt 06 Nisan 2019, 01:14   #2
ZaLim
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (2)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: Nickserv Set-Unset

Yaşım 14 yada 15 bilemiyorum. 2004 idi sanırsam. İnternet cafe işletiyoruz çocuğum daha. Her bilgisayarda en az 5 tane script var. Her gelen 10 kişiden 9'u bu scriptlerle sunuculara giriş yapıyordu. Tabi ben eksik kalırmıyım. O dönemlerde rahmetli Rekor.NET'de takılıyordum. Ama yine günde en az 3-5 sunucuya girer değişikliklere bakardım. Hem merak hem ilgi hemde öğrenme hevesi vardı. Komutları felan takip ederdim. Rekor.NET'de bazı nicklerin info'sunda ''ozel'' yazdığını fark ettim. Hemen araştırayım dedim. Bir kaç sunucuya girdim motd çektim admininden operine info çekiyorum nicklere yok. İlk #help deneyimim o dönemde olmuştu. Girdim Rekor.NET #help kanalına nickini anımsayamadığım satanist bir arkadaş vardı sonraları başka sunucuda beraber görev aldık Help departmanında. İlk sorduğum soru nick infomda nasıl ozel yazdırabilirim idi. Hiç unutmam. Konuyla alakası yok ama görünce anımsadım. /Ns set private on komutu bana #Help'i sevdirmişti. Şimdi ise bu komutlara ihtiyacı olan varmıdır bilmiyorum. Ama yine de paylaşımın için teşekkür ederim..

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları sohbet odaları Benimmekan Mobil Sohbet