Tekil Mesaj gösterimi
Alt 14 Nisan 2019, 01:56   #1
Aragorn
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
İstanbul Büyükşehir Belediyesi ne olacak?

Böyle bir konu açtım biraz düşüncelerimi belirtmek istiyorum.
Sanırım böyle bir seçim, böyle bir durum daha önce rast gelmedi ya da ben hatırlamıyorum. İş nereye gidiyor anlayamıyorum. Ama doğru bir yere gitmediği kesin. Seçim bitmeden başkan ben oldum demekle ya da 20 bin oy öndeyiz demekle başkan olunmuyormuş onu anladık. Benim şahsi fikrim Akp oy çaldırmaz. Yine şahsi fikrim chp 20 bin oyla da seçimi kazanamaz. İşin içinde başka işler var. Eğer bir usülsüzlük varsa bu CHP nin başaranileceği birşey değil. Oyları sisteme giren heyette sorun oldu diyorlar. O atamayı da Ysk yapıyor YSK da hükümetle bağlantılı. Daha önceki seçimlerde neden böyle olmadı. Akp uyduruyor demiyorum işin içinde başka işler var.

FETÖ mü? Bence FETÖ.
Tamam belki Akp ile Fetullah Gülen zamanında can ciğerdi. Ama bence biraz Ekrem Imamoğlu’nu araştırmanızı öneririm. Zira Fenerbahçe şike davasında bile Ekrem İmamoğlu rol alıp naralar atıyordu. Fetullahcıları FETÖ diye adlandırıyorsak Ekrem Imamoğlu da eski bir fetöcü. Yeni necidir bilemem.

Ekrem İmamoğlu özel yetiştirilmiş birisi, Yunanca ana dili gibi. Hatta 40 yıllık yunandan daha hakim. Bence bir dili kendi milletinden daha iyi konuşan bir yabancı varsa o adamda farklı şeyler vardır. Yanılıyor da olabilirim. Tabi baktığımızda da düzgün bir adama, samimi, halkla iç içe olacak bir adama benziyor. Hayırlısı diyelim.

Binali Yıldırım’a gelince. Sanırım sağcısı solcusu görüşü ne olursa olsun tüm kesimler tarafından en çok sevilen adam.
Ama maalesef bu seçimle harcandı. Muhtar adayı ol dense olacak. Halkın gözünde Lider olarak değil görev adamı olarak kalacak. Sempatik ve tam bir Anadolu adamı. Başkan olursa şayet İstanbul’a çok şey katacağı da kesin.

Sonuç olarak ilk sayıma 20bin oyla kazanmış olan - hele hele uzun yıllardır İstanbul’u alamamış bir partiye - şu saatten sonra seçimi kaybettin diyip kabullendirrmezsin. Şahsen ben olsam kabul etmem.

Diğer yandan Akp kanadı da kolay kolay bu seçimi mağlup bitirmeye tamam diyecek gibi de durmuyor. Usülsüzlük var diyorlar onlarda kabul etmiyor. Şayet varsa usülsüzlük yine ben olsam bende peşini bırakmam. Ne olacak Peki? Hele ki seçim sonucu Akp çıkarsa.. Ya da bu iş sonuçlanmadan Maltepedeki sayım gibi kavgalar artmaya başlarsa?
Bence ortalık büyük karışır. Gelir 2-3 bin provokatör, Allah korusun bir kaç can kaybı olsa olaylar büyür gider.
Bence bir an önce bu işin bitirlmesi gerek. İnşallah kısa zamanda Kaybeden kaybını, kazanan zaferini konuşur.

Bu yazımı objektif olarak yazdım. Herhangi bir tarafa kaymadan yazdım. Ben çok merak ediyorum ne olacak? Sizin düşüncelerinizi de merak ediyorum.

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları sohbet odaları Benimmekan Mobil Sohbet