Tekil Mesaj gösterimi
Alt 14 Nisan 2019, 16:19   #14
Enchanting
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: İstanbul Büyükşehir Belediyesi ne olacak?

burada benim deginmek istedigim birkac nokta var. birincisi, hukumet kanadinin bu secim surecini iyi yonetemedigi asikar. oyle oldugunu dusunmuyorum sayet isin sandik musahitleri ya da ysk tarafinda fetonun baglantisi varsa bu hicbir kisi ya da kurumun degil hukumetin sebep oldugu bir problemdir. ki bu secimin kendisinden daha buyuk bir problem bence cunku yetkili kurumlarca secimin guvenligi dahi saglanamiyor demek bu. oysa gecmis secimlerde en guvenilir secim sisteminin ulkemizde oldugu soyleniyordu. dogal olarak insanlarin su an neyin degistigi konusundaki soru ve sikayetleri oldukca makul.

ikincisi; 20 bin farkla neden secim kazanilamadigini ben anlamadim. bahsedilen rakamdan cok daha dusuk farklarla secim kazanildigi hepimiz biliyoruz ama konu istanbul olunca is degisiyor. problem de burada; neden degisiyor? itiraz elbette yasal bir hak, tabii ki kullanilsin ama surecin bu kadar uzatilmasi akillara daha farkli sorulari getiriyor. ulkedeki tum oylar bir gecede sayilabiliyorken neden itiraz edilen sandiklardaki oylar bir an once sayilip karara baglanmiyor? istanbul secimleri sadece istanbul'u degil, tum ulkeyi ve hatta ekonomiyi dahi etkileyecek kadar kritik degil mi?

ve son olarak; bu secimi sayet ekrem imamoglu degil de, binali yildirim 20 bin oy farkla kazanmis olsaydi, mazbatasi simdiye kadar verilir miydi? verilmez miydi? vicdanlari kanatan soru bence budur. 2014 yerel secimlerini hatirlayalim; ankara'da melih gokcek, secimi, rakibinin cok az onunde tamamlamisti. mansur yavas'in ysk'ya yaptigi itiraz daha degerlendirilmeden kendisine mazbatasi verilmis ve kendisi de goreve baslamisti.

ne karar cikar? secimler yenilenir mi? bilmiyorum fakat ben surecin sonunda mazbatayi ekram imamoglu'na vereceklerini dusunuyorum. boyle dusunmeme neden olan sebepleri konu amaci disina cikmasin diye paylasmayacagim. her ne olursa olsun, sonuc ne cikarsa ciksin bence bu secimin tek kaybedeni ak parti olmustur. bu secim yenilense ve binali yildirim kazansa dahi bu noktada kaybedenin degisecegini hic sanmiyorum.

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları sohbet odaları Benimmekan Mobil Sohbet