Tekil Mesaj gösterimi
Alt 15 Nisan 2019, 10:54   #1
Çevrimdışı
Yazgı
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Çocuk İstismarı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?
Kanayan yaralarımızdan biri daha. Çocuk istismarı nedir? Nerede başlar? Neden? El kadar çocuktan ne ister ki insan?

Aslına bakarsanız istismar ailede başlıyor. Siz çocuğunuza bağırıp çağırıp onu sindirdiyseniz yani duygusal manada istismara uğradıysa bir çocuk her anlamda istismara açık hale getirilmiş olur. Çocuk önce güven duyabilmeli. Pardon da bu çocuk kime güvenecek ? Yani sen annesi babası olarak bu güven ortamını sağlayamadıysan bu çocuk her önüne gelene inanmaya başlayacak. Duygusal manada doyurmadığın evladın senin yüzünden neler yaşayacak haberin yok bile bundan. Kaldı ki çocuğun benliğini anne babanın öğretmesi gerekir. Çocuk bu yahu yönlendirilmeye, bilgilendirilmeye ihtiyacı var. Herşeyi açıkça anlatabilmelisin ki çocuk öğrensin hangi davranışın ne anlama geldiğini. En önemlisi de çocuk sana güvensin ki bir şey olduğunda korkup susmasın.

Edinilen veriler de zaten çekingen çocukların cinsel istismara açık halde olduğunu gösteriyor. Yani kendini savunabilen, sesi çıkan, anne babasıyla iletişimi iyi olan , herşeyini anlatan bir çocuk neden hedef seçilsin ki? Korkutucu bir unsur olur bu değil mi? Çocuklarınızı susturmayın! Çocukluklarını bile yaşayamadan büyümek zorunda kalmasınlar!

En kötüsü de ne biliyor musunuz? Aile içerisinden birisiyse istismarı gerçekleştiren çocuk daha çok susmak zorunda kalıyor. Bana inanmazlar korkusu yaşıyor. Daha yaşadığı travmayı kaldıramazken bir de bunun sorumluluğunu tek başına yükleniyor.Kaldırabilir mi o ufacık beden bu kadar yükü?

Kaçırılıp,tecavüze uğrayıp, öldürülen, kayıp diye aranan onlarca çocuk.. Kim verecek bunun hesabını?

Allahın gazabı zalimlerin üzerine olsun.

__________________
Belki yağmura da gerek kalmazdı,
İnsanlar bu kadar kirli olmasaydı..
 
Alıntı ile Cevapla

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları sohbet odaları Yazgulu Sohbet