Tekil Mesaj gösterimi
Alt 19 Nisan 2019, 10:16   #1
L_
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
<Trsohbet.com> Genel sorumlu Yardımcısı Xenophanes

Merhaba Sevgili ircforumlari.net kullanıcıları; Bugün sizlerle Trsohbet.com un değerli adminlerinden Xenophanes ( @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] ) ile olan röportajımızı paylaşacağız. Kendisi benimde çok değerli bir dostum olmakla beraber işinde gayet başarılı bir IRC kullanıcısıdır. Keyifli okumalar dilerim .

<L_> Merhaba Xenophanes öncelikle değerli vaktini bize ayırdığın için ircforumlari.net adına teşekkür ederiz.

<Xenophanes> merhaba L_. asıl ben teşekkür ederim.

<L_> Uzun zamandır dostluğumuz devam etmekte lakin ; sizi tanımayanlar var . Kimdir Xenophanes birazcık bahsedermisiniz .

<Xenophanes> Elbette. İsmim Çağlar, 26 yaşındayım. Yaklaşık olarak 1 senedir ziraat mühendisliği yapıyorum.

<L_> Anladım Xenophanes daim olsun. Nickinizin anlamı nedir peki ? Nerden esinlendiniz ?

<Xenophanes> Nickim bir filozofun ismidir. Açıkçası IRC'ye 12-13 yaşlarında başlamış olduğum için bu nicki o zamanlarda seçtim. Yani benim için güzel görünüyor olmasının yanında özel bir tarafı ya da esinlendiğim herhangi bir şey yok.
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.

<L_> Uzun zamandır IRC de bulunuyorsunuz. Xenophanes . Hangi sunucularda bulundunuz. Epey güzel bir geçmişiniz olmalı . Biraz bahsedermisiniz ?

<Xenophanes> Ben IRC'ye söylediğim yaşlarda TRSohbet.com'da başladım. Global kanal operatörlüğünden helperlığına, global kanal founderliğine, helpsopluğa, helpmasterlığa, sunucu yönetimine kadar her adımda basamak basamak ilerledim.

<Xenophanes> Strathmore sunucuyu satma kararı aldıktan sonra biz de tüm ekip olarak sunucuyu bırakma kararı aldık. Daha sonrasında kendimizin bir takım denemeleri oldu. (sohbetevi.com, fibersohbet.net gibi) Bu gibi projelerde başarılı olduk mu? Hayır. Daha sonrasında Soyle.Net, Zurna.Net gibi sunucularda kısa süreler zarfında çeşitli departmanlarda görev aldım. En son IRC'yi bırakmaya karar verdiğimde Zurna'dan tanıştığım arkadaşım Raw beni idealsohbet.com'a çağırdı. Aslında orada geçici olarak spamfilter v.s. konularda destek olacak ve sonra çekip gidecektim. Fakat o sunucudaki arkadaşlık ortamı gerçekten çok başkaydı ve orada kaldım.

<Xenophanes> Cagatay eşliğinde uzun süre idealsohbetteydik. Onlar Master ile beraber TRSohbet'i satın aldıklarında ise IRC'ye başlamış olduğum, evim diyebileceğim sunucuma geri dönmek nasip oldu. O zamandan beridir de burdayım.

<L_> Güzel yerlerde iyi projelerde yer almışsınız Xenophanes . Peki bu alanlarda hangi çalışmaları yürüttünüz . Sizi bir çok konuda forumda görüyoruz . Script olsun kodlama olsun bot olsun . Bir çok alanda yeteniğiniz var .

<Xenophanes> Teşekkür ediyorum. Ben mIRC Scripting ve Regex olaylarına hep meraklı olmuşumdur. Açık konuşmak gerekirse kendimi hiç bir zaman "coder" olarak görmedim, öyle değilim de zaten. idealsohbet'te güvenliği bana verdiler; ben de proxy koruması yazayım, spamları daha kolay nasıl eklerim v.s. v.s. derken FnX gibi bir botu ortaya çıkarmış oldum. Bu botu TRSohbet'te de kullandık. Şu anda işlerimin çok yoğun olması sebebiyle güvenlik departmanına bakamıyordum ve yetenekli bir arkadaşımız Kate departmanı devir aldı. Söylediğim gibi bu konularda her zaman bir merakım olmuştur.

<Xenophanes> ve gerçekten ufkumu açtı diyebileceğim Feragat'ın destekleri sayesinde bu botu yapmışımdır. Zaten onun nickine ithafen Feragat&Xenophanes'in kısaltılmışı manasında FnX koydum botun adına da.

<L_> Başarılarınızın devamını dileriz Xenophanes FnX botunun adının nerden geldiğini ircforumlari.net kullanıcılarıda öğrenmiş oldu. Çok güzel düşünmüşsünüz .

<Xenophanes> Teşekkür ediyorum.
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.

<L_> Geleceğe yönelik projeleriniz varmı ? Aklınızda bulunan yada şöyle olsa daha iyi olur gibilerinden sonuçta IRC i geliştirmek için birşeyler yapıyorsunuz .

<Xenophanes> Ben vakit bulabilirsem eğer bu botu yalnızca güvenlik departmanı içerisinde kullanılan bir bot değil de genel bir sunucu botu haline getirmeyi planlıyorum. Fakat buna vakit bulabilir miyim, yapabilir miyim? Bilmiyorum.

<L_> Uzun yıllar IRCD de bulunan Xenophanes e sorarsak , bu IRC aleminin gidişatı hakkında ki düşünceleriniz nelerdir ?

<Xenophanes> IRC aleminin gidişatını olağan olarak görüyorum. Neden derseniz: gelişen teknoloji çağında sanal alemde bir çok farklı platform meydana geliyor ve insanlar bu alanlara yöneliyorlar. Eski olan da gün geçtikçe unutuluyor tabi ki. IRC bundan sonra ne uzar, ne de kısalır bana göre.

<L_> İllaki IRC de bulunan insanların iyi yada kötü anıları vardır. Aklınızda kalan iyi yada kötü anılarınızı paylaşmak istermisiniz Xenophanes

<Xenophanes> Evet, hayatın her alanında iyi ve kötü anılar yer alıyor insanın geçmişinde. İyisiyle kötüsüyle özleniyor da bu anılar. Yıllar sonra hangisini öne koysam da anlatsam, bilemedim.

<L_> Peki Xenophanes saygı duyarız illaki herkesin vardır anısı

<L_> Görev aldığınız yerlerde insanların size bakış açısını merak ediyorum açıkcası ; Xenophanes olarak sizi insanlar nasıl görüyorlar . Sunucuda Xenophanes olarak gayet durgun efendi kişiliğiniz var pek bir egoist tavrınızı görmedim duymadım . Bunlar hakkındaki düşünceleriniz nelerdir

<Xenophanes> Güzel sözlerin için teşekkürler. Arkadaşlarım genelde beni şen şakrak olarak bilirler. Bu ortamda eğlenmek için varım. Egoistlik konusuna gelirsek benim bulunduğum sunucudaki insanlardan herhangi bir farkım yok. O yüzden ego yapacak bir durumum da yok bence.

<L_> Anladım Xenophanes başarılarınızın devamını dileriz.

<L_> Peki Xenophanes de sanalda sizde iz bırakan kişiler oldu mu ? Dostluk olsun dayanılma olsun yada herhangi bir konuda ?

<Xenophanes> Evet, olmaz olur mu? Hatta bu insanları saymakla bitiremem, çok güzel dostluklar edindim. Örnek vermek gerekirse bana help kültürünü aşılayan helpfounderlerim @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...], @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]; fikirlerinden ve yaptıklarından feyz aldığım @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...], @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]; dostluklarını bana her zaman hissettirmiş @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...], @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...], @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...], @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...], @Z, @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...], @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...], @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...], @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...], @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...], @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...], @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...], @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...], @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...], @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...], @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] ve isimlerini saymakla bitiremeyeceğim bir çok güzel dostuma varlıkları için teşekkür ediyorum. Sen de bu güzel dostlar arasındasın.

<L_> Çok başarılı isimler . Teşekkür ederim Xenophanes güzel düşünceniz için . Sonuçta amaç üzüm yemek bağcığı dövmek değil.

<Xenophanes>
Kesinlikle.

<L_> Peki Xenophanes irc forumları ile nasıl tanıştı ?

<Xenophanes> IF ben IRC'ye başladığım zamanlardan beridir popülerliğini koruyan bir marka. Nereden duydum, inanın hatırlamıyorum. Fakat benim üye olmam bilmediğim sebeplerden dolayı gecikti.

<L_> Değerli vaktinizi aldık Xenophanes çok teşekkür ederiz. Şu ana kadar sanal dünyadan konuştuk . Reelde yaptığınız hobileriniz nelerdir ? Nelerden hoşlanırsınız ?

<Xenophanes> Bana böyle bir platformda kendimden bahsetme imkanı sunduğunuz için asıl ben size teşekkür ederim. Reel hayatta işten başını kaldıramayan bir insanım maalesef. Ama boş olan zamanlarımda özellikle sevdiğim insanlarla beraber doğaya çıkmayı, yeni yerler keşfetmeyi yapmaktan hoşlandığım şeyler arasında 1 numaraya koyabilirim.

<L_> Peki Xenophanes teşekkür ederiz verdiğiniz bilgiler için ; son olarak demek istediğiniz bir mesaj varmıdır IRC kullanıcılarına ,

<Xenophanes> IRC'yi sevsinler ve IRC ile kalsınlar.

<L_> Teşekkür ederim Xenophanes vaktini ayırdığın için , Başarılarının devamını dilerim.

<Xenophanes> Ben de forum ekibinize başarılar dilerim.

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları sohbet odaları Benimmekan Mobil Sohbet