Tekil Mesaj gösterimi
Alt 27 Mayıs 2019, 20:31   #1
Coder
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Bülent Arınç sahalara dönüyor

Dört yıldır ‘nadasta’ bekleyen Bülent Arınç, sahalara yeniden dönüyor. TBMM eski Başkanı Arınç, Cumhurbaşkanlık Yüksek İstişare Kurulu üyesi olarak görev alacağını açıkladı. Hakkında ‘bitmişti, ezilmişti, çürümüştü’ şeklinde yapılan yorumlara cevap veren Arınç, yeni görevini Erdoğan’a yalakalık yaparak değil ‘sadakati’ nedeniyle aldığını söyledi.

Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.

Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile 15 Mayıs'ta oluşturulan Yüksek İstişare Kurulu'nun ilk üyesi belli oldu. 2002-2015 arasında AKP'de TBMM Başkanlığı, Başbakan Yardımcılığı gibi görevlerde bulunan Arınç, yeni kurulda görev alacağını açıkladı. Arınç, Erdoğan'ın kendisini Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyeliğine atayacağını söyledi. Memleketi Manisa'da aile dostları ile iftar yemeğinde bir araya gelen Arınç, yeni görevini bu yemekte açıkladı.

10. KÖY OLUR: Arınç, yeni görevini açıkladığında uzun süre alkışlarla destek gördü. İşte o sözleri: “Her yerde her şeyi konuşmak doğru değildir. Ama önemli olan konuşulacak yerde konuşmak, susulacak yerde susmaktır. Konuşulacak yerde susar, susulacak yerde konuşursanız o da çok ters olur. Sizden bir şey sorulduğu zaman doğruyu söylemek zorundayız. Efendim doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar. Onuncu köy olur. Ne olacak, kovarlarsa kovsunlar.

YALAKALIK DEĞİL, SADAKAT: Şimdi kim bilir benim hakkımda twit atanlar ne düşünüyorlardır. Biz yok olmuştuk. Bitmiştik. Ezilmiştik. Çürümüştük. Düşünebiliyor musunuz biz Cumhurbaşkanımızın yanında Başdanışmanlık falan değil, Yüksek İstişare Kurulu Üyesi. Başkanın kendisi olacak biz de yanında olacağız. Böyle bir şeyi Rabbim sadakatin sonucunda veriyor, yalakalığın değil. Allah'a hamdolsun.”

4 YILDIR AKTİF GÖREVİ YOK….

AKP'nin kurucu troykası (Erdoğan-Gül-Arınç) içinde yer alan Arınç, zaman zaman ‘özeleştirileri' ile parti içinde bazı grupların tepkisine neden oldu. Arınç, 2014 yılında dönemin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'le girdiği “parsel parsel Ankara'yı sattı” polemiğiyle uzun süre tartışıldı. 3 dönem kuralı gereği 2015'te aday olamadı. Gündeme ilişkin açıklamalarıyla dikkat çeken Arınç, en son yeni parti kuracak Davutoğlu, Babacan ve Abdullah Gül için “Ben bunlarla ilgilenmiyorum, ama okudukça endişe ediyorum. Parti kurabilirler mi, gelişmelere bakılırsa kuracaklar gibi. Toparlamak bize düşer. Başımızdakilere duyurulur, yumuşak dil kullanın, hepsini kucaklayın” ifadesini kullanmıştı. Arınç'ın oğlu Mücahit Arınç halen AKP İstanbul milletvekili olarak görev yapıyor.

Kaynak : DHA

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları sohbet odaları Benimmekan Mobil Sohbet