Tekil Mesaj gösterimi
Alt 08 Temmuz 2019, 23:27   #1
Chen
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Prostat Orgazmı Nedir?

Prostat Orgazmı Nedir?

Prostat orgazmı, geleneksel penis uyarımından ziyade, temel olarak prostat bezinin uyarılmasıyla meydana gelen erkek orgazmıdır. Organ genelde kadınlardaki Gräfenberg Noktası, G noktasıyla kıyaslanır ki bildirilene göre sadece cinsel organların uyarımından çok daha şiddetli orgazmlar sağlar. Prostat orgazmı, rektum duvarının ön kısmına yakın bulunan prostat bezine masaj yaparak elde edilir. Bazı uzmanlar, prostat orgazmı yaşamanın prostat iltihabı ve iyi huylu prostat büyümesinin belirtilerini azaltabileceğine veya önleyebileceğine inanıyor. Diğer yandan, orgazmı yaşamak için kullanılan yöntemler birçok sağlık riskine neden olabilir, en yaygını periprostatik hemorajdır (kanamadır).

Prostat bezinin erkeklerdeki esas işlevi, kişinin boşalma sırasındaki menisinin %30’unu oluşturan süt beyaz sıvıyı, prostat sıvısını depolamaktır. Prostat normalde geleneksel cinsel uyarım sırasında uyarılarak kişi orgazma eriştiğinde sıvıyı salgılar. Keşfedildiğine göre, bezin daha doğrudan uyarımı cinsel hazla kıyaslanabilir hisler oluşturarak prostat orgazmını tamamen mümkün kılar. Birçok raporun bulgularına göre, prostat uyarımı genital uyarımdan daha şiddetli oluyor ve bundan dolayı bazı kişiler geleneksel orgazmlar yerine prostat orgazmlarını tercih ediyor.

Bez, erkeklerde idrar kesesinin alt arka ucunun yakınlarındadır. Konumu göz önünde bulundurulduğunda, prostatı doğrudan uyarmanın hiçbir yolu yoktur. Prostat orgazmı yaşamak isteyen birçok kişi, anüs yoluyla erişilen ön rektum duvarına masaj yaparlar. Ceviz büyüklüğündeki organın yerini tespit etmek ve hafifçe ovalamak için parmaklar veya başka aletler kullanılabilir. Eğer uyarımın şiddeti ve sıklığı yeterliyse orgazma ulaşmak mümkündür.

Tıbbi uzmanlar, prostat orgazmı yaşamak için yapılan prostat masajlarının kişinin uzun dönem sağlığı için yararlı olabileceğine inanıyorlar. Ta 1960’larda, doktorlar prostat orgazmını prostat şişmesi tedavisinde kullanıyorlardı; bazı prostat iltihabı vakalarında, masaj bazen bu durum bulunan hastalara iyileştirmeye yeterliydi. Bu, bazı uzmanların sürekli prostat masajının yaygın prostat rahatsızlıklarını önlemeye yardımcı olabileceğini ileri sürmelerine önayak oldu.

Ama bazı kişiler, prostat orgazmı yaşamaya çalışırlarken sağlık riskleriyle karşılaşabilirler. Hastaların prostat uyarımı sırasında rektum duvarını yırtıp kanama yaşadıkları birkaç vaka bildirilmiştir. Rektum duvarında herhangi bir yaralanma ciddi enfeksiyon risklerini de artırabilir. Diğer yandan prostatın aşırı uyarımı organa zarar verebilir ve tıbbi komplikasyon olasılığını artırır.

Alinti

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları sohbet odaları Benimmekan Mobil Sohbet