Tekil Mesaj gösterimi
Alt 30 Temmuz 2019, 00:11   #1
vioLeta
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Hatasız Kul Olmaz!

Penceremin kenarında beni radyasyondan koruyan minik kaktüsüm ve usulca perdemi havalandıran rüzgar eşliğinde sizleri Selam'lıyorum.
Yazmak için güzel bir akşam. Herkesin hayatında bir kez de olsa maruz kaldığı hatalardan bahsetmek istiyorum bugün.
Hatasız kul olur mu? Vallahi ben denk gelmedim. Belki bir yerlerde dört dörtlük insanlar vardır. Bilmiyorum..

Şu hayatı artısıyla eksisiyle yaşıyoruz. Hatalar yapıyoruz ya da bize yapılan hatalar var. Peki şöyle bir şey aklımı kazıyor biraz biraz.. Affetmek büyüklük müdür? Hatalar yapılıyor ama kaçını affedebiliyoruz?

Şimdi olaya şöyle bakalım; bir yanda hatasını anlayan insan var, gelmiş özür dilemiş. Eee, şimdi buna git mi denir? Şahsen ben demem. Hata yapmak cahillikse hatasını anlamak da erdemliktir. Bu dünyada bugün var yarın yokuz .. Bazı şeyleri uzatmamak en güzeli. En güzeli de bir şeyi yaparken ya da söylerken; ee mübarek biraz düşünsene.. Sonuçları ne olur nasıl biter? Ama yok biz toplumca anı yaşamayı biraz abartıyor olabiliriz. O an aklımıza ne geldiyse hoop yapıyoruz. Dilin kemiği yok ki.. Aklımıza düşen dilimize doğru kayıveriyor.

Olmaaaz! Yoldaş olmaz. Ne ekersen onu biçiyorsun bu hayatta. Misal girdiğin çoğu yerde görmüşsündür: " Nasıl bulmak istiyorsan öyle bırak. " Ne de güzel cümledir o. Hatalar da öyledir dost. Bugün sen bir şey yaparsın yarın da sana yaparlar. Kin tutuyoruz çünkü biz. Hataya karşılık bir hata da biz yapıyoruz. Yanlış üstüne yanlış. Biriside çıkıp demiyor ki bu yol, yol değil. (Diyor demesine de dinliyor muyuz sanki? Hayır...)

Ben yine de affetme taraftarıyım. Velhasıl affetmek Allah'a mahsustur. Bazı şeyleri görmezden gelebiliriz bence.
O öyleymiş, bu böyleymiş.. Sanane yahu? Her koyun kendi bacağından asılmayacak mı? Hesap günü gelip çattığında sorulacak ki şu hadiseyi neden yaptın?
- Eee, oda bana yaptı.
Yapmayacaksın! Sana onun yaptığı sorulmayacak sen amacı sorgulanmaksızın yaptığın hatanın hesabını vereceksin.

Gel zaman, git zaman..
Eğriyi doğruyu düşünemez oluyoruz. Ne yapsak.. Biraz izdivaya çekilmekte en güzeli aslında. Bırak yahu, bırak düşünme artık. Kim ne hata etmişse sana değil kendine etmiş. Sen ona tüm iyiliğinle yaklaş, yaklaş ki hesap defterine bir yeni satır eklenmesin.

Hatasız kul olmaz. Başkalarının yaptığı hataları yargılamayı bırak da kendi hatalarınla yüzleş. Herkes kendisiyle yüzleşmeyi başarırsa ortada ne hata kalır ne de yanlış. Çok mu zor? Değil..

Biraz kendinle kalmalısın. Gecenin sessizliği ne kadar güzel bak.. En sevdiğin şarkı odanda yankılanıyor. Sen, evet sen
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
kendinle barış. Önce kendini affet.. Hatasız olmayı değil de hata yapmamayı öğren...

Bazen her şeye rağmen oluyor işte bir şeyler. Ne denir ki bu durumda.
Allah Affetsin Dostlar.

vioLeta

Kullanıcı imzalarındaki bağlantı ve resimleri görebilmek için en az 20 mesaja sahip olmanız gerekir ya da üye girişi yapmanız gerekir.

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları reklam ver Benimmekan Mobil Sohbet