Tekil Mesaj gösterimi
Alt 28 Ağustos 2019, 19:03   #9
Nonserviam
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: Ülkemizde Kadın Hakları Genişletilmeli Midir?

Son yillarda sosyal medyanin aktif rol oynamasi, anlik haberlesme olanaklarinin cogalmasi, akilli telefonlardan her insanin aktif birer haber spikeri gudusu gutmesi; yillardir zaten yasanan ama bizim at gozlugu ile yaklastigimiz gercekleri adeta yuzumuze vuruyor. Bugun genc nesilin dudak buktugu kisim, bir diger deyisle "eskiler", bu kadar vahsi olmamisti kadin'a karsi. Kanunla, kuralla ve hatta idam ile insanligin bu hastaliktan kurtulacagini dusunmuyorum. Genisletelim diyelim, bunu suclari isleyen adam zaten bu sucu islerken, sonunu dusunmuyor. Idam etsen, hapise atsan ne olacak ki? Daha cok kucuk yasta egitim verilmeli, daha cok aile birligini ayakta tutmaliyiz. Egitim dedigim, sadece okulda degil. Camiilerde hutbe verilirken, Peygamber 'in veda hutbesinde soyledigi "Kadinlar size Allah 'in emanetidir, onlara iyi davranin." sozlerini kulaklara surekli calinmali, kadinlarin kutsalligini insanlarimiza degisik ortamlarda anlatmali & anlattirmaliyiz. Is yerlerinde kadin/erkek esitligini ustune basa, basa yanimizda ki insanlara asilamaliyiz. Sadece ve sadece devletten kanun beklemek, isin kolayi olur sanirim. Ve bununla birlikte basli basina bir yasa, kadinlara bakis acisini degistirmez. Bu hepimizin sorunu, hepimiz cozumlemeliyiz.

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları reklam ver Benimmekan Mobil Sohbet