Konu: Asker Gelin
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 30 Ağustos 2019, 00:09   #1
Sır
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Asker Gelin

Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.

Zordu sevmek, sevdiğini söylemek, sevginin peşinden gitmek... Kolay olanı tercih ettim ben de... Vazgeçtim...
Görmedim ondan sonra yüzünü. Haber de alamadım hiç...
Gizli sevdim, gizli vazgeçtim.
Kimseler bilmedi, kimseler görmedi.
Yüreğim sağır, dilsiz,
Yüreğim harman yeri
Boyun eğdim kaderime
Uzattım elimi Muhsin’e...
...
Vurgun yemiştim sanki. Hissetmiyordum artık hiçbir uzvumu, duymuyordum bundan sonra dediklerini. Hava yeni yeni kararmaya başladıysa da benim dünyam çoktan kararmıştı. Karanlığın en koyusu sarmıştı ruhumu. Çocukluğumdan beri hayal ettiğim beyaz gelinlik ne olacaktı? Hep rüyalarımda gördüğüm, döne döne oynadığım düğünüm? Mis gibi kokan çitme kınalı ellerim? Hepsi yalan mı oldu şimdi? Koca bir yalan!

Asker Gelin yazarın ilk romanı ama ustaca kurgulanmış, gerçeği insani duyarlılığın süzgecinden geçirerek yakalamış bir roman. Hepimizin hayatını bir yerden yakalayarak kendi içine katan ve bizi de olayın, duygunun arkasından sürükleyen başarılı bir yapıt. Romanı okurken bazen karakterin kendine dönüşüp bir anne, bazen o annenin mücadeleci ruhunda kendini güvende hisseden bir çocuk oluyorsunuz. Aşkın kalbi titreten coşkunluğu, hayal kırıklığının yaşattığı travmalar, yalnızlığın ve kimsesizliğin hayatın ortasına bıraktığı trajediler. Ama trajediden bir kahramanlık öyküsü çıkartan mücadeleci bir kadın zorluklar karşısında direnişin sembolü oluyor. Asker Gelin bu anlamda aşktan ihanete, şiddetten merhamete, yenilgiden zafere sürüklenmiş bütün kadınların hikayesidir.

En fazLa "beş" metre kumaş götürebileceksin Kapatacaksın "dört" açsanda gözünü..
Bu dünya "
üç" günLük dünya , AzraiLin yanında "iki" kat oLup yaLvarsanda nafiLe
ELbet "
bir" gün öLeceksin İşte o gün herşey "sıfır"dan başLayacak..!

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları sohbet odaları Benimmekan Mobil Sohbet