Tekil Mesaj gösterimi
Alt 06 Eylül 2019, 18:34   #10
ihaveanidea
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: Kuran-ı Kerim Türkçe Okunursa Kabul Olmuyor Mu?

Kaf_Dağı Nickli Üyeden Alıntı
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
Bu tezinin ispatını pm olarak isterim kardeşim senden neden dersen ben kur an onaylıyan kişilerden hafızlardan öğrendiğim bilgilere ve sağlam olan onu söylüyor yazarlarını sevmeyenler ekseriyetli böyle der...

Buradan vereyim azizim.

Ahkaf 5. ayet:

Diyanetin yanlış meali: Kim, Allah'ı bırakıp da, kıyamet gününe kadar kendisine cevap veremeyecek şeylere tapandan daha sapıktır? Oysa onlar, bunların tapınmalarından habersizdirler.

Yaşar Nuri Öztürk meali: Kıyamet gününe kadar kendisine cevap vermeyecek birilerine, Allah'ın berisinden yalvarıp durandan daha sapık kim vardır? Ve o yalvardıkları, onların yakarışından habersizdirler.

Günümüzde şeyhler, evliyalardan bazı insanlar yardım istiyorlar azizim, Allah'tan değil. Ayette "kişilerden - yardım istemek" gibi bir açıklama varken; Diyanet mealinde "şeylere - tapınmak" şeklinde bir meal var. Yani Diyanet konuyu putlara tapan müşriklerle sınırlı tutup, ayeti şeyhler ve evliyalardan teğet geçiriyor.

Ahzap 56. ayet:

Diyanetin meali: Şüphesiz Allah ve melekleri peygamber'e salât ediyorlar. Ey iman edenler! Siz de ona salât edin, selam edin.

Edip Yüksel meali: Allah ve melekleri peygamberi desteklemektedir. Ey inananlar siz de onu destekleyin, gereken saygı ve itaati gösterin.

Bu ayette "salat" kelimesi destek olmak anlamındadır fakat Diyanet bunu olduğu gibi çevirmiştir ve bunun sonucunda insanlar "salat"ı sadece söyleme indirgeyerek salavat getirmenin ötesine geçememiştir. Öyle ki uydurma hadislerle bunu desteklemişlerdir. Cuma namazına gidenler bilirler, bu ayet mutlaka okunur ve insanlar körü körüne ardından "Allahümme salli ala muhammed" derler. oysaki Allah dinin yayılması için bizden destek olmamızı istiyor, fakat biz Allah'ım sen destek ol diyoruz. Çok komik değil mi?

Konu ihaveanidea tarafından (06 Eylül 2019 Saat 18:35 ) değiştirilmiştir.

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları reklam ver Benimmekan Mobil Sohbet