Tekil Mesaj gösterimi
Alt 20 Eylül 2019, 13:56   #1
KaraDeniz
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
AT yarısı TuyoLarı IstanbuL ALTILISI

1.KOŞU
İlk yarışında pek beğenmesem de ikinci yarışında hoşuma giden bir yarış yapan ve adım adım kazanabilecek duruma gelen AĞRI KASIRGASI ilk atım. Kum pistteki yarışında iyi rakipler arasında kayda değer bir yarış koşan ve çim pist yarışını pek önemsemediğim MY CHAMPION ile ilk yarışında birazda ilk kez koşmanın verdiği heyecana yenildiğini düşündüğüm ve bu kez daha derli toplu bir yarış koşmasını beklediğim UĞUR HAN favorimin eksik koşmasını bekleyecek isimlerdir

2.KOŞU FLORİDA COAST
Pistte çıkdığı ilk gün DİM DİREKT BANKOM olan ve beni yanıltmayarak harika bir yarış kazanırken gururlandıran FLORİDA COAST daha sonra her tayın başına gelen ufak tefek sıkıntılardan biraz geriye alındı. Dertlerinden kurtulan ve idman pistinde adeta pisti KAZIYARAK çalışan ve beni adeta mest eden kaliteli isim özellikle iç pistte 1200//1,12, 1000/59 sonu 22 rahat bir iş yaparken adeta kantarmaları koparacaktı. Bugün için çokta zorlanmadan kazanacağına inandığım FLORİDA COAST için kolay bir yarış olacağına inanıyorum ve bir kez daha bu ismi sizlere DİM DİREKT BANKO öneriyorum.

3.KOŞU FUNNY FAMİLİAR
Zaman zaman dişilere ait Türkiye’de koşulacak en iyi yarışlarda boy gösteren ve MİS HELİN,PERİ LİNA ve TATVAN İNCİSİ gibi isimler arasında tabela yaparken de kazanan atlara yakın girmeyi beceren FUNNY FAMILIAR tam bir tempo atı. Önde giden olmadığında çıkıp tempo vermesini çok iyi bilen bir isim olması ve işini gerçekten çok ama çok iyi yapan bir ekibin elinde olması da bu yarış özelinde taktik olarak hata yapmayacaklarına ve çıkıp ben tempomu kuruyorum İsteyen gelsin diyeceğini düşünüyorum. Açıkçası yarın bende kuracağı tempo ile belli bir yere kadar yarışı ağır götürüp bir yerden sonra ASTALA VİSTA BABY diyerek topuklayıp o sırada alacağı avans ile yarışı çalacağına inanıyorum. ALTERNATİF TEKİMDİR.

4.KOŞU INVICIBLE BABY
Kazandığı gün adeta sabah kenteri yaparken beni çok etkileyen ve bu formun ile sen daha en az birkaç yarış daha çok rahat kazanırsın diye kendi kendime konuşmama sebep olan INVICIBLE BABY bugün bir kez daha kazanmaya oldukça yakındır.ALTERNATİF TEKİMDİR.
Rakip yazmak isteyenler ise;
Biraz daha yarış kısa olsa çok daha cesaretli cümleler yazacağım lakin yine de önde boş kalacağı bir grup bulması beni bir nebze rahatlatan RÜZGAR arka grubu uyutup yarışı bitirebilir. Kilosuna rağmen bu tip gruplarda her zaman başa güreşmeyi bilen MAKARACI ÇOÇUK ile İmparator Süleyman Akdı gibi bir ismin elinde olan ve geliyorum sinyallerini vermeye başlayan GADDARA’yı kuponlarınıza yabilirsiniz.

5.KOŞU AYNİŞAN
Bu senenin bence kendi yaşıtları arasında en iyi isimleri ile son yarışında boy gösteren ve şimdi ise o yarıştaki ERKEK rakiplerinin olmadığı bir yarış bulan AYNİŞAN ‘ı bugün hem cinsleri ile izleyeceğiz.Ankara pistindeki hazırlıklarında ekibinin bu yarışa son yarışından sonra CAHİDE koşusuna TAM hedef yaparak hazırladıklarını biliyorum. Tayı maxsimum seviyeye getirmek için çok uğraşan ekibinin de bunu başardığını idmanlarındaki yaptığı işleri ile bana gösteren bir AYNİŞAN var.Bugün için yarış içerisinde oldukça süratli isimlerin olmasını çok ama çok iyi değerlendirecek olan bu tayın ben erkenden yerini alacağını ve öyle çok arka planda grubu bekleyeceğine hiç ama hiç ihtimal vermiyorum. Zaten kazandığı yarışlarında da kaçan atların hemen arkasında konumlanan bir AYNİŞAN izledik. Bu kadar tecrübeli jokeyi ile yine kazandığı yarışlarındaki gibi yerini erken almasını beklediğim AYNİŞAN adını tarihe ALTIN HARFLER ile yazdırıp 3 yaşlı dişi araplara ait CAHİDE koşusunu kazanmaya çok yakın olup ALTERNATİF TEKİMDİR.
Tek ciddi rakibi ise üstündekinden dolayı çokta sıcak bakmadığım GURBET ATEŞİ olacaktır.Daha önce de AYNİŞAN ile koşan ve hep jokeyinin saçmalamasından kaybeden GURBET ATEŞİ’ni bugün biraz düzgün kullanır ve adam gibi salak saçma kapanmalar ile geride kalmaz ise GURBET ATEŞİ AYNİŞAN’ı geçmeye yaklaşabilir.

6.KOŞU
Önde kimin tempo vereceği belli olmayan ve tam bir taktik savaşları gidecek yarışta yarışın gidişatı tempolar ve hatta kimin nerede basıp gideceğinin dahi çok önemli olduğu bu yarışta ben riske girmek istemiyorum ve HEPSİ seçeneğini kullanmak istiyorum.

7.KOŞU DİLİRAN
Kaba kum ve sentetik pistte izlediğim ŞAMPİYON isimlerin başında gelen DİLİRAN uzun zaman süren tedavisi sonrasında ülkemizdeki benim en takdir ettiğim BEKİROĞLU aliesinin antrenörlüğününde bu yarışı kusursuz bir hazırlıktan geliyor. Ankara pistinde iç pist kumunun da oldukça ağır olduğunu ve orada gerekli tüm kondisyonu kendisine yüklemesini bilen ekibi bu yarışa DİLİRAN’ı fit durumda getiriyor. Her zaman dediğim bir söz olan ve sorunlarına rağmen ŞAMPİYONLAR YÜREKLERİ İLE KOŞAR lafını sizlere bir kez daha hatırlatıyor ve DİLİRAN’ı sizlere BANKO öneriyorum.

8.KOŞU
Daha tam olarak yarış karakterleri oturmadığını gördüğüm ve inişli çıkışlı yarışlar yapan ve idman pistinde de öyle aman aman bir tay görmediğimden dolayı bu zorlu yarışta HEPSİ seçeneği bence en doğru seçenek olacaktır.

9.KOŞU SALVO
29/12/2019 günü koştuktan sonra yaklaşık dokuz ay ara veren ve o ara sonrası 11/09/2019 günü bu gruba göre kat ve kat iyi grupta SİNANLI kazanırken AĞRI KESİCİ ikinci olurken bunların hemen dibinde boyun baş farkı ile çok güzel bir üçüncülük alan SALVO bugün bu yarışta 50 kilogram gibi adeta bom boş kilosu ile karşıma çıktı. Birde bunu yanında bu kadar boş kilo ile Hişman ÇİZİK gibi sert bir jokeyide üzerine alması ile şansını bence çok artıran SALVO bu yarışı yapacağı çok etkili sprinti ile kazanacak olup benim sizlere önereceğim DİM DİREKT BANKOM’dur.

ALTILIM
1-5-7
FLORİDA COAST (4)
FUNY FAMİLİAR (2)///1-4-3
INVICIBLE BABY (4)///5-2-6
AYNİŞAN (3)////9
3-4-2-5-6-1
DİLİRAN (3)
4-6-7-8-1-2-3-5
SALVO (8)
BOL ŞANSLAR.
BİRİNCİ ALTILI KUPON BEDELİ:1,26 T.L///40 T.L