Tekil Mesaj gösterimi
Alt 02 Ocak 2020, 00:56   #11
Heartbroken
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: Bot kanala giriyor geri düşüyor.

Kod:   Kodu kopyalamak için üzerine çift tıklayın!
#################################################################################### # amaç : sunucuya girenleri istenilen bir kanala sokmak: # istenilen süre geçtikten sonrada diğer kanal/lara yollamak # tabi bu arada bekletildikleri kanaldan da çıkacaklar.... #################################################################################### # girişte kullanıcıların çekileceği kanal: set control(chan) "#Karantina" # bekletildikten sonra,hangi kanal/lara gönderilecekler: set control(globchans) "#Sohbet,#Radyo,#Oyun,#Kelime,#Yarisma,#OXM,#Moos" # bekletilme süreleri(saniye olarak): set control(sure) "6" # kontrol kanalına çekilen kullanıcı/lara göndermek istediğiniz mesaj: set control(msj) "2Hos geldiniz 4$nick 2Guvenlik taramasindan geciyorsunuz Global kanallara aktarilacaksiniz sabriniz icin tesekkur ederiz." # kontrol kanalına çekilen kullanıcı/lara ne kadar süre sonra mesaj atılacak(saniye) set control(msjzmn) "2" # mesaj iletim yöntemi ne olacak(özele mesaj mı -> privmsg/notice mi): set control(ilet) "notice" # kullanıcı sunucuya girişinde yakalanacak notice mesajı nedir: set control(notc) "*client connecting*" # sajoin için sizin oralarda ne kullanılır: set control(sjoin) "sajoin" # peki sapart için ne kullanırsınız: set control(spart) "sapart" #########################ayarlar bitti############################################## bind raw - notice well:come proc well:come {from key arg} { global control # global komutuyla prosedür içinde "global namespace variable" olmaktan çıkıp,"local variable" olarak kullanılabilir :: kullanmaya gerek kalmaz! if {[string match -nocase "*!*@*" $from] || ![string match -nocase $control(notc) $arg]} { return 0 } #set nick [lindex [split $arg] 9] # : işaretinden böl ( [split $arg :] ), 1. parçasının,ilk kelimesini al! ( lindex .... 1 0 ) set nick [lindex [split $arg :] 1 0] if {[isbotnick $nick]} { return } putquick "$control(sjoin) $nick $control(chan)" utimer $control(msjzmn) [list putquick "$control(ilet) $nick :$control(msj)"] foreach c $control(globchans) { utimer $control(sure) [list putserv "$control(spart) $nick $control(chan)"] utimer $control(sure) [list putserv "$control(sjoin) $nick $c"] } return 0 } putlog "yuklendi..."

Not:
Koda Baktıkça , Yazım Hataları Görüyorum!
Gördükçe Düzeltiyorum Forum Üstünde...
Sanırım Daha Kalmadı,Hepsi Düzeltildi!

Kod İlk Postalandığında ;
utimer .. Satırlarında [list .. Varmış,
Yani Doğruymuş.
Diğer Altta Kopyalayanlarda list Kaldırılmış!
ki Bu Hatalı Bir Kullanım/Yazım!
Bende Kalktım Aynıdır Diye

Alttakilerden Kopyalamıştım.
Buraya Ekledikten Sonra Değiştirildiğini Fark Ettim!

Konu Heartbroken tarafından (02 Ocak 2020 Saat 01:02 ) değiştirilmiştir.

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları reklam ver Benimmekan Mobil Sohbet