Tekil Mesaj gösterimi
Alt 07 Ocak 2020, 03:00   #2
ihaveanidea
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: Kurbağa Prens

İğrenç bir masaldır. Nedenini açıklayacağım bir kahve alıyorum, yazasım var.

Aldım.

Şimdi. Masalı biliyorsunuzdur zaten. Tekrardan yazmayayım.

Kadınlarda şöyle genel bir algı var. Evlilik öncesi neredeyse ayı, cahil, barzo olan adamı alır. Evlilik sürecince ehlileştirir ve erkek her iyi yönde gidişte kadın bunun kendisinin gururu olduğunu düşünerek övünür.

Peki neden? Neden kadınlar böyle eforlu bir sürece "kendi istekleri" ile girerler?

Aslında bunun belli bir cevabı yoktur. En azından toplumsal cinsiyet bakımından yoktur.

Kurbağa, çirkin bir yaratıktır. Prenses ise güzeldir. Peki tam tersini düşünsek? Kız çirkin olsa ve erkek yakışıklı olsa ne olurdu? Cevabı hepimiz biliyoruz shhshs.

Prenses'in altın topu yanlışlıkla suya düşüyor ve altın top; yani para ve ekonomik baskınlık kurbağaya, çirkin yaratığa, yani erkeğe geçiyor.

Kurbağa diyor ki bak al bu topun. Fakat senden bir ricam var beni öpeceksin. Ben de prens olacağım (Ee paşam?). Sonra da biz evleneceğiz ve mutlu olmaya çalışacağız.

İşte burada da kadının bu "güzelleştiren öpücük" yani evlilik sürecinde avuntusu ve sabır kaynakları ne oluyor tahmin edin bakalım? Çocuk, para, ev işleri...? Yok canıııım siz de shshhs.

Valla takdir sizin. Bu bilinçaltına oynayan masalı hala çocuklarınıza anlatır mısınız bilmem. Çünkü bunlar sadece kız çocukları için değil erkek çocukları için de zararlıdır.

Sözlerimi bir de Pamuk Prenses'e sallayarak bitirmek istiyorum. Hani üzerine tiyatrolar oynanan, filmler çekilen, dilden dile dolaşan Pamuk Prenses masalının aslı nasıldır biliyor musunuz?

Prens, uyuyan ve savunmasız bir imaj çizen Prenses'i (Evde kalmış kız kurusu kalıbı buradan gelir. Zira evlen(e)memiş kızlar, savunmasız ve iticidir.) dudaktan öpmez. Bildiğiniz ırzına geçer.

Bunun sonucunda Prenses uyanır(Evlilik gerçekleşir.) ve Prens ile mutlu mesut bir yaşam sürerler.

Grimm Kardeşler ve Disney bu ırza geçme muhabbetini, öpme olarak yumuşatmıştır ama mantık yine aynıdır.

kıskanır rengini baharda yeşiller..

Konu ihaveanidea tarafından (07 Ocak 2020 Saat 03:01 ) değiştirilmiştir.

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları reklam ver Benimmekan Mobil Sohbet