Tekil Mesaj gösterimi
Alt 02 Eylül 2020, 23:38   #8
Diablo
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: Güncel IRCd ve Servis Kullanan Sunucular

NorthernLights Nickli Üyeden Alıntı
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
IRCd seçimi zevke bağlıdır fakat versiyon seçimi inovasyona bakmalı. UnrealIRCd'nin çok kullanıldığını hepimiz biliyoruz. Biz InspIRCd'yi seçerken, ConferenceRoom'a en yakın yazılım olduğu ve devamlı güncellendiği için seçtik.

Gelelim UnrealIRCd versiyonlarına... Unreal 3.2 içerisinde özel okuma modülünü bulunduran, shell firmalarının 5 dakikada kurabildiği ama hiçbir teknolojik özelliği olmayan 2000'li yılların başında çıkan bir UnrealIRCd sürümü. Bu sürümü kullananların büyük bir çoğunluğu shell firmalarının satışından, diğer büyük bir bölümü de herkesin özelini okuyabilecek olmalarından dolayı kullanmaktadır. Özellikle IRCv3 ve SASL gibi yeniliklerin yer aldığı Unreal 5 ve üzeri sürümlerin tercih edilmesini bekliyoruz. Nascar yarışına Doğan görünümlü Şahin ile katılmaya gerek var mı?

Kimse kusura bakmasın da benim 2004 yılında kurduğum bir IRCd versiyonu ile sunucu açanlar, ben iyiyim demesin. Teknoloji çağındayız...

Bence bu kadar özel okuma gibi tür modullere takılmayın sebebi ise dediğiniz sunucuları açanlar 50-100 tl arası açılan sunucular.Bu tür sunucular zaten kısa bir süre sonra bu işlerin basit üçretlerle olmayacağı kanaatinden dolayı kapamak zorunda kalması. Shell firmalarının kurduğu unrealler ise şuan normal basit ve korumasız moduller içermektedir. Koruma dedikleri mevzu ise sadece socket bot (mirc bot) dan ibaret.

Türkiye'de hatırı sayılır onlarca büyük sunucu var bunların ne tür versiyon kullanmaları daha önemli diye düşünüyorum ....

Kullanıcı imzalarındaki bağlantı ve resimleri görebilmek için en az 20 mesaja sahip olmanız gerekir ya da üye girişi yapmanız gerekir.

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları reklam ver Benimmekan Mobil Sohbet